ملی پوش بسکتبال بانوان: وزیر ورزش حسن نیت خود را نشان داد

اردوی تیم ملی بسکتبال بانوان

سعیده علی معتقد است سلطانی‌فر از روز نخست حضورش در ورزش حسن نیت خود را درباره ورزش بانوان به همه نشان داده است.

به گزارش ایسنا، در پی حمایت‌های وزیر ورزش و جوانان از بسکتبال بانوان و گرفتن مجوز قطعی حجاب، روز یکشنبه در سالن آزادی دو تیم گاز تهران و کوشاسپهر سبلان دیدار تشریفاتی را برگزار خواهند کرد. این بازی یکی از کارهای صورت گرفته در جهت گرفتن مجوز قطعی حجاب است.

سعیده علی در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه وزیر ورزش حسن نیت خود را نشان داده است ادامه داد: سلطانی‌فر از روز نخست حضورش در ورزش حسن نیت خود را هم به جامعه بسکتبال و هم به تمام بانوان ورزشکار نشان داد ه است چرا که از همان روز نخست حضورش، از ورزش بانوان حمایت کرد و من دید بسیار مثبتی نسبت به ایشان دارم. او نخستین وزیری است که تا این اندازه به ورزش بانوان اهمیت داده است، امیدوارم این روند ادامه ‌دار باشد.

او درباره پیگیری‌های وزیر برای گرفتن مجوز حجاب افزود: همان طور که شاهد هستید وزیر ورزش پیگیر مسئله حجاب برای بانوان بسکتبالیست است و جلساتی را نیز با فدراسیون برگزار کرد تا مسئولان فدراسیون نیز پیگیر گرفتن مجوز قطعی حجاب باشند. من دید مثبتی نسبت به سلطانی‌فر دارم و این اتفاق خوبی برای ورزش بانوان است.

سوپرلیگ A بسکتبال بانوان با مشکل عدم جذب اسپانسرها همراه است. علی در این باره بیان کرد: چندین سال است که با حجاب در رقابت‌های سوپرلیگ بازی می‌کنیم  تا مسئولان در سالن حضور داشته باشند و اسپانسرها نیز جذب شوند. رسانه یکی از عواملی است که می‌تواند بسیار به این موضوع کمک کند. اگر رسانه بازی‌های ما را پوشش دهد، اسپانسرها قطعا جذب خواهند شد چرا که اسپانسرها نیز باید یک منفعتی را از حمایت از بخش بانوان داشته باشند. حداقل اینکه برند آن‌ها دیده شود.

او در ادامه افزود: برای مثال زمانی که  اخبار ورزشیِ بخش بانوان ، راجع به بسکتبال بانوان خبری را پوشش می‌دهد، فیلم ها و عکس  ها مربوط به مسابقه‌های 10 سال گذشته را با تصاویری مات پخش می کند،  اگر در همین بخش خبری از فیلم ها و عکس های حال حاضر سوپر لیگ استفاده کنند در اصل اسپانسرهای موجود حمایت و تشویق می‌شوند و انگیزه دو چندانی را برای حمایت از بخش بانوان به دست می‌آورند. تا زمانی که پخش تلویزیونی نباشد، اسپانسرها نیز حق دارند که از ورزش بانوان حمایت نکنند.

علی درباره سطح رقابت‌های سوپرلیگ نیز بیان کرد: سطح بازی‌های سوپرلیگ خوب است و تنها مشکل نبود اسپانسر برای برخی از تیم‌ها است که این باعث می‌شود نتوانند بازیکنان خارجی جذب کنند، در نتیجه بین تیم‌های بالا و پایین جدول تفاوت به وجود می‌آید.

او در پاسخ به این سوال که آیا تفاوت فاحشی بین تیم‌های سوپرلیگی وجود دارد و نتایج بازی‌ها از قبل قابل پیش‌بینی است؟ پاسخ داد: تفاوت بین تیم‌ها بسیار زیاد است ولی یک ورزشکار یا یک بازیکن و یک تیم نمی‌تواند پیش از شروع بازی پیش‌بینی از نتیجه داشته باشد چرا که هر اتفاقی می‌تواند رخ دهد اما تفاوت بین تیم‌های نخست و پایین جدول بسیار زیاد است چه در گروه A و چه در گروه B. تنها دلیل آن نیز نبود اسپانسرها در سوپرلیگ است.

انتهای پیام

[ منبع این خبر سایت ایسنا-ورزشی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایسنا-ورزشی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن با ایمیل khabargroup.info@gmail.com ارتباط برقرار نمایید..

تبلیغات

جدیدترین اخبار ورزشی

تبلیغات