امیدواری وزنه بردار دسته 105 کیلوگرم به کسب مدال در ریو

«محمدرضا براری» روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: چهارشنبه این هفته رکوردگیری ملی پوشان وزنه برداری در شهر کلاچای در استان گیلان برگزار می شود و ترکیب تیم اعزامی به بازی های المپیک تقریبا مشخص خواهد شد.
وی اظهار داشت: بعد از رقابت های قهرمانی آسیا در تاشکند و حضور در اردوی گیلان، تمرینات بسیار خوبی را پشت سر گذاشتم و وزنه هایی را بالای سر بردم که پیش از این موفق به انجام آن نشده بودم و امیدوارم که روز چهارشنبه و در مسابقات رکوردگیری نیز بتوانم با عملکرد خوب و با مجموع 420 کیلوگرم اعتماد مربیان را جلب کنم.
دارنده مدال طلای رقابت های قهرمانی سال 2016 آسیا در پاسخ به این سئوال که با توجه به مثبت اعلام شدن دوپینگ ایلین ایلیا وزنه بردار نامدار قزاقستانی آیا در المپیک کار راحتی خواهد داشت، گفت: به غیر از ایلیا وزنه برداران خوبی از کشورهای روسیه و ازبکستان نیز هستند و نمایندگان سایر کشورها نیز با آمادگی کامل در المپیک حضور خواهند یافت.
وی بیان داشت: «دیوید بجانیان» وزنه بردار روسی به دلیل مصدومیت در المپیک حضور نخواهد یافت و به جای او «نانیف» که در یک ضرب 185 و دو ضرب 222 کیلوگرم را بالای سر برده در المپیک حضور خواهد یافت.
براری بیان داشت: شرایط من امسال با سال های گذشته متفاوت است چرا که پس از دوری سه ساله از میادین، پس از کسب مدال طلای آسیا در اردیبهشت ماه در تاشکند اکنون انگیزه بسیار زیادی دارم تا با موفقیت در المپیک، ناکامی گذشته را جبران کنم.
وی در خصوص اردوی تیم ملی وزنه برداری در شهر ساحلی کلاچای نیز گفت: از نظر هتل و تغذیه اردوی کلاچای شرایط خوبی را داشت اما سالن برگزاری تمرینات از تهویه مناسبی برخوردار نبود که این امر به دلیل شرجی هوا، کار را برای ملی پوشان سخت می کرد.
این وزنه بردار ساروی تیم ملی ادامه داد: البته هوای شرجی سبب می شود که بدن ها قوی تر شود و بعد از حضور در تهران به دلیل کم شدن رطوبت هوا، سرعت بدن بالاتر می رود و این امر در عملکرد وزنه برداران تاثیر خواهد گذاشت.
وی گفت: به تازگی در قرارگاه پدافند هوایی، خدمت مقدس سربازی خود را آغاز کرده ام و با هماهنگی سردار مهرعلی باران چشمه رئیس تربیت بدنی نیروی های مسلح، هماهنگی لازم برای حضور تمام وقت در اردوی تیم ملی انجام شده است.
وی بیان داشت: امیدوارم که بتوانم، هم در عرصه دفاع از کشور و هم موفقیت در میادین بین المللی، سرباز خوبی برای ایران و مردم عزیزم باشم.
براری یادآور شد: البته در صورتی که در المپیک بتوانم یکی از مدال های برنز، نقره و طلا را کسب کنم طبق قانون از خدمت سربازی معاف خواهم شد.
براری در رقابت های وزنه برداری قهرمانی آسیا که اردیبهشت ماه امسال در تاشکند ازبکستان برگزار شد در حرکت یک ضرب با 180، دو ضرب 221 و مجموع 401 کیلوگرم مدال طلا گرفت.
او که یکی از باتجربه ترین و قدیمی ترین وزنه برداران تیم ملی ایران است که در پیکارهای قهرمانی سال 2013 جهان در لهستان با مجموع حرکات یک ضرب و دوضرب موفق به مهار وزنه 397 کیلوگرم (176 کیلوگرم در حرکت یک ضرب و 221 کیلوگرم در دوضرب) شد و در رده چهارم قرار گرفت.
وی در آن مسابقات و در حرکات دو ضرب صاحب مدال برنز جهان شده بود.
اما بدشانسی این وزنه بردار خوب ساروی از آنجا آغاز شد که یک هفته قبل از اعزام تیم ملی به بازی های آسیایی 2014 اینچئون کره جنوبی به دلیل آسیب دیدگی از ترکیب تیم ملی کنار گذاشته شد.
وی که تمرینات فیزیوتراپی را انجام می داد دوباره از ناحیه همسترینگ پشت پای راست مصدوم شد که این امر سبب شد رقابت های قهرمانی سال 2014 جهان در قزاقستان را نیز از دست بدهد.
ورزشی**1067**1545

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-ورزشی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-ورزشی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن با ایمیل khabargroup.info@gmail.com ارتباط برقرار نمایید..

تبلیغات

جدیدترین اخبار ورزشی

تبلیغات