انجام نادرست دراز و نشست باعث دیسک کمر و گردن می‌شود

دراز و نشست

‌یک دکترای فیزیولوژی ورزشی گفت: انجام نادرست دراز و نشست باعث دیسک کمر و گردن می‌شود.

‌وحید ولی‌پور در گفت‌وگو با ایسنا بیان کرد: حرکت دراز و نشست عضلات شکم را تقویت می‌کند و از آن لحاظ که بر روی بخش‌های مرکزی بدن تاثیر می‌گذارد، دارای اهمیت است.

وی اظهار کرد: حرکات دراز و نشست انواعی دارد که برخی از آنها منسوخ شده‌اند و در صورت تمرین، بدن دچار آسیب می‌شود. انجام نادرست دراز و نشست به عضلات کمر فشار وارد می‌کند و علاوه بر کمردرد باعث دیسک گردن نیز می‌شود.

ولی‌پور با اشاره به اینکه تصور مردم بر این است که دراز و نشست در از بین رفتن چربی دور شکم موثر است، ادامه داد: این تصور اشتباه است و با انجام این حرکت آن هم در درازمدت تنها مقدار ناچیزی از چربی دور شکم از بین می‌رود.

این عضو هیأت علمی دانشگاه لرستان اضافه کرد: این تصور که تنها با انجام دراز و نشست چربی دور شکم از بین می‌رود اشتباه است و این چربی اضافه با رژیم، ورزش مناسب و انجام ورزش‌هایی چون دویدن و شنا کمتر خواهد شد.

این مدرس دانشگاه خاطرنشان کرد: در واقع با انجام تعداد زیادی دراز و نشست چربی شکم از بین نمی‌رود و بهتر است بدانید که این تصور که فقط با انجام یک ورزش خاص، می‌توانید این چربی‌ها را آب کنید غلط است.

ولی‌پور یادآور شد: دراز و نشست عضلات شکم را محکم می‌کند و ظاهر بهتری به آن می‌دهد.
انتهای پیام

[ منبع این خبر سایت ایسنا-ورزشی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایسنا-ورزشی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن با ایمیل khabargroup.info@gmail.com ارتباط برقرار نمایید..

تبلیغات

جدیدترین اخبار ورزشی

تبلیغات