پایان کار تیم ملی شنا در بوداپست/ اختصاص سهمیه اعطایی المپیک به شناگران ایران

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری میزان و به نقل از روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو، ملی‌پوشان شنای ایران برای حضور در مسابقات انتخابی المپیک و کسب حدنصاب‌های مورد نیاز، در مسابقات ملی مجارستان شرکت کردند.

این رقابت‌ها که از ۲۹ ژوئن تا دوم جولای ۲۰۱۶ (۹ تا ۱۲ تیر ۱۳۹۵) به میزبانی شهر بوداپست برگزار می‌شود برای شناگران ایران حکم آخرین ایستگاه کسب سهمیه المپیک را دارد.

جمال چاوشی‌فر، مهدی انصاری، آرشام میرزایی، احمدرضا جلالی و آریا نسیمی‌شاد زیر نظر عباسعلی کشتکار و خشایار حضرتی در این رقابت‌ها حضور دارند. ملی‌پوشان در مجموع این چهار روز ۱۷ بار مسابقه دادند.

روز چهارم و پایانی این رقابت‌ها هم با حضور جمال چاوشی‌فر، مهدی انصاری و آریا نسیمی‌شاد ادامه پیدا کرد. روز گذشته نمایندگان کشور در فینال ۱۰۰ متر کرال پشت و مقدماتی ۵۰ متر پروانه و ۲۰۰ متر قورباغه به آب زدند.

ابتدا و در ماده ۲۰۰ متر قورباغه، آریا نسیمی‌شاد و مهدی انصاری مسابقه دادند. نسیمی‌شاد در این ماده با ثبت زمان دو دقیقه و ۲۱ ثانیه و ۸۹ صدم ثانیه توانست به صورت مستقیم راهی مرحله فینال شود. انصاری هم رکورد ۲:۲۰٫۸۰ را به ثبت رساند و به دلیل همزمانی این ماده با نیمه‌نهایی ماده ۵۰ متر پروانه به تشخیص کادر فنی از حضور در فینال انصراف داد.

دیگر مسابقه ۵۰ متر پروانه بود. جایی که مهدی انصاری تنها نماینده ایران در آن به آب زد. انصاری ۵۰ متر را در ۲۵ ثانیه و ۱۴ صدم ثانیه شنا کرد تا جواز حضور در مرحله نیمه‌نهایی را کسب کند.

عصر هم  شاهد رقابت جمال چاوشی‌فر، کاپیتان تیم ملی در فینال ۱۰۰ متر کرال پشت، آریا نسیمی‌شاد در ۲۰۰ متر قورباغه و مهدی انصاری در نیمه‌نهایی و فینال ۵۰ متر پروانه بودیم.

ابتدا مهدی انصاری با حضور در مرحله نیمه نهایی و ثبت زمان ۲۵ ثانیه و ۳۳ صدم ثانیه راهی مرحله فینال شد.

در ادامه آریا نسیمی‌شاد فینال ۲۰۰ متر قورباغه را استارت زد و با ثبت زمان ۲ دقیقه و ۲۰ ثانیه و ۶۸ صدم ثانیه با ایستادن در جایگاه چهارم به کار خود پایان داد.

مهدی انصاری پس از استراحتی کوتاه این بار در فینال ۵۰ متر پروانه مسابقه داد که با رکورد ۲۵ ثانیه و ۱۵ صدم ثانیه به عنوان نفر پنجم دیوار استخر را لمس کرد.

آخرین ماده رقابتی کاروان شنای ایران در بوداپست هم ۱۰۰ متر کرال پشت بود. جمال چاوشی‌فر در این مسابقه زمان ۵۸ ثانیه و ۱۳ صدم ثانیه را ثبت کرد. او با این رکورد به مقام چهارم رسید.

با این حساب پرونده مسابقات شنای انتخابی المپیک بوداپست برای نمایندگان شنای ایران بسته شد. تیم ملی شنای ایران پس از پایان مسابقات انتخابی المپیک، یک سهمیه اعطایی از سوی فدراسیون جهانی شنا (فینا) را برای حضور در المپیک ریودوژانیرو کسب کرد. بدین ترتیب کاروان ایران در بازی‌های المپیک ۲۰۱۶ یک نماینده از خانواده شنا خواهد داشت.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت میزان-ورزش می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت میزان-ورزش منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن با ایمیل khabargroup.info@gmail.com ارتباط برقرار نمایید..

تبلیغات

جدیدترین اخبار ورزشی

تبلیغات