کونته:‌ به عنوان سرمربی تیم ملی ایتالیا هیچ حمایتی از من نشد

به گزارش ایرنا از تارنمای خبری ساکرنت، آنتونیو کونته بعد از شکست تیمش از آلمان، به دوران سرمربیگری خود در ایتالیا پایان می دهد تا در باشگاه چلسی به مربیگری خود ادامه دهد.
تیم ملی فوتبال آلمان با برتری مقابل ایتالیا در ضربات پنالتی به مرحله نیمه نهایی جام ملت های اروپا صعود کرد و لاجوردی پوشان نیز با وجود شایستگی از گردونه مسابقات حذف شدند.
کونته بعد از حذف تلخ ایتالیا در ضربات پنالتی از یورو 2016، از بازیکنان خود تقدیر کرد.
وی در نشست خبری بعد از مسابقه از کارلو تاوچیو رئیس اتحادیه فوتبال ایتالیا تشکر کرد، با این حال ارزیابی وی از رسانه ها و سری آ‌ ایتالیا مثبت نبود.
کونته در این باره گفت:‌ هیچ کس از رسانه ها یا افراد دیگر کنار من نبودند. همیشه کونته مقابل همه است. من همیشه برای منافع تیم ملی و نه خودم مبارزه کردم.
سرمربی ایتالیا افزود: صادقانه بگویم، هیچ وقت حمایت هیچ کسی را احساس نکردم. هرچند رئیس اتحادیه فوتبال ایتالیا هیمشه کنار من بوده است. با این حال امیدوارم آنچه باقی می گذاریم بتواند ثمر بدهد.
کونته ماه ها است که برای تغییر تاریخ مسابقه فینال جام حذفی ایتالیا تلاش می کند. رئیس اتحادیه فوتبال ایتالیا مقامات سری آ‌ ایتالیا را متهم کرد که با امتناع از تغییر زمان بازی ، تیم ملی را تضعیف کردند.
یوونتوس و آ ث میلان طبق برنامه روز 21 مه (اول خرداد) در فینال جام بازی کردند و کونته هفت بازیکن را برای یک هفته دیگر برای آماده سازی تیم ملی ایتالیا برای مسابقات یورو 2016 در فرانسه در اختیار نداشت.
وی در این مورد گفت:‌ امیدوارم در آینده به تیم ملی فرصت بیشتری بدهیم. من بیهوده برای تغییر زمان فینال جام حذفی ایتالیا تلاش کردم، چرا که می خواستم با بازیکنان کار کنم. چون تنها شانس و امید ما کار کردن بود.
وی ادامه داد:‌ فکر می کنم که در دیدار مقابل آلمان و در طول مسابقات یورو2016 این موضوع را ثابت کردیم. امیدوارم که بتوانیم اثر ماندگاری از نظر عشق به تیم ملی ایتالیا و پیراهن این تیم برجای بگذاریم. ما سعی کردیم که این پیام را بفرستیم و امیدوارم با وجود حذف ما ، این پیام منتقل شده باشد.
کونته روز شنبه برای آخرین بار بر روی نیمکت تیم ملی ایتالیا نشست. وی از دوران حضور خود در این تیم ابراز رضایت کرد، هر چند از سرمربیگری آبی های لندن نیز هیجان زده است.
کونته خاطرنشان کرد:‌ جدایی از تیم ملی ایتالیا بعد از دو سال، تصمیمی بود که قبل از این تورنمنت گرفته شده بود. در ماه نوامبر فکر کردم که به کارم ادامه می دهم، ولی با فراهم شدن فرصت انتقال به چلسی تصمیم به جدایی از تیم ملی ایتالیا گرفتم و این موضوع را به اطلاع رئیس اتحادیه فوتبال ایتالیا رساندم.
ورزشی**1210**1584

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-ورزشی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-ورزشی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن با ایمیل khabargroup.info@gmail.com ارتباط برقرار نمایید..

تبلیغات

جدیدترین اخبار ورزشی

تبلیغات