حضور 10 جودوکار قمی در اردوی تیم ملی کاتای ایران/ قم خانه جودو ندارد

علیرضا معتضدی روز یکشنبه درگفت وگوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا خاطرنشان کرد: محمد رضا صحرایی، محمد حسن سالاری، فخرالدین رضایی و مهدی عظیمی سابقه عضویت و درخشش در تیم ملی را دارند و معمولا ثابت هستند.
وی افزود: امید است این شش جودکار دیگر نیز بتوانند در تیم ملی به صورت نهایی انتخاب شوند.
وی همچنین از آمادگی تیم نوجوانان قم برای حضور در مسابقات انتخابی تیم ملی در سمنان خبر داد و گفت: در این مسابقات که اول مردادماه با عنوان مسابقات قهرمانی کشور و انتخابی نهایی تیم ملی برگزار می شود، تیم قم در هشت وزن 46-، 50-، 55- 60،-66-،73-81،-90-و +100کیلوگرم حضور پیدا خواهد کرد.
معتضدی بیان داشت: ورزشکارانی که در این مسابقات انتخاب شوند به اردوی تیم ملی نوجوانان کشور ملحق و خود را برای حضور در بازی های آسیایی آماده می کنند.
وی اظهار داشت: ما در این رقابت ها در سه وزن 46- 50 -،و 55- و 100کیلوگرم برای انتخاب شدن به اردوی تیم ملی بسیار امیدوار هستیم.
معتضدی گفت: هم اکنون حسین سلیمی پور در تیم جودوی پلیس های کشور و محمد زلف علی در اردوی تیم ملی دانشجویان ایران حضور دارند.
وی با اشاره به وضعیت هیات جودو در قم گفت: ما در قم خانه جودو نداریم و اگر دو تخته تاتامی کاتا (کف پوش خاص) داشته باشیم بسیاری از جوانان و نوجوانان به سمت این رشته ورزشی گرایش پیدا می کنند.
وی گفت: هم اکنون درمجموعه بانوان و آقایان 650جوکار فعال و 11مربی و هفت باشگاه فعال داریم که دو مورد از این باشگاه ها درروستاهای اطراف است.
معتضدی خاطرنشان کرد: با توجه به کمبود تجهیزات جودو در قم، نمی توانیم فعالیت بیشتری در عرصه آموزشی داشته باشیم و اگر فضای ورزشی مناسبی در اختیار داشتیم تا 10 کلاس آموزشی را فعال می کردیم.
وی ادامه داد: بیشترین مشکل هیات جودو در قم، نبود یک مکان منسجم برای تمرین، مسابقات و اجرای برنامه های آموزشی می باشد.
وی به عنوان نمونه گفت: اگر در منطقه نیروگاه قم یک فضای ورزشی مناسب داشتیم تا همه باشگاه ها را به عنوان خانه جودو به آنجا منتقل کنیم قهرمانان زیادی را پرورش می دادیم.
معتضدی اظهار داشت: منطقه نیروگاه قم برای قهرمان پروری در رشته جودو بسیار مستعد است و اگر امکانات ورزشی در این منطقه فراهم شود ما می توانیم در همه رده ها قهرمان و عضو تیم ملی داشته باشیم.
7401/ 6133/

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-ورزشی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-ورزشی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن با ایمیل khabargroup.info@gmail.com ارتباط برقرار نمایید..

تبلیغات

جدیدترین اخبار ورزشی

تبلیغات