یک سهمیه المپیک برای شنای ایران به لطف فدراسیون جهانی

یک سهمیه المپیکی به شنای ایران اعطا شد
با پایان مسابقات شنای انتخابی المپیک در بوداپست مجارستان، شناگران ایران از سوی فدراسیون جهانی یک سهمیه اعطایی(وایلد کارت) شرکت در ریو را کسب کردند.

به نقل از روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ در آخرین روز رقابت‎های کسب سهمیه المپیک ۲۰۱۶ برزیل که در شهر بوداپست مجارستان برگزار شد، جمال چاوشی‌فر کاپیتان تیم ملی در فینال ۱۰۰متر کرال پشت، آریا نسیمی‌شاد در ۲۰۰ متر قورباغه و مهدی انصاری در نیمه نهایی و فینال ۵۰ متر پروانه به آب زدند.


 


ابتدا مهدی انصاری با حضور در مرحله نیمه نهایی و ثبت زمان ۲۵ ثانیه و ۳۳ صدم ثانیه راهی مرحله فینال شد. در ادامه آریا نسیمی شاد فینال ۲۰۰ متر قورباغه را استارت زد و با ثبت زمان ۲ دقیقه و ۲۰ ثانیه و ۶۸ صدم ثانیه با ایستادن در جایگاه چهارم به کار خود پایان داد.


 


مهدی انصاری پس از استراحتی کوتاه این بار در فینال ۵۰ متر پروانه مسابقه داد که با رکورد ۲۵ ثانیه و ۱۵ صدم ثانیه به عنوان نفر پنجم دیوار استخر را لمس کرد.


 


آخرین ماده رقابتی کاروان شنای ایران در بوداپست هم ۱۰۰ متر کرال پشت بود. جمال چاوشی فر در این مسابقه زمان ۵۸ ثانیه و ۱۳ صدم ثانیه راثبت کرد. او با این رکورد به مقام چهارم رسید.


 


با این حساب پرونده مسابقات شنای انتخابی المپیک بوداپست برای نمایندگان شنای ایران بسته شد. تیم ملی شنای ایران پس از پایان مسابقات انتخابی المپیک، یک سهمیه اعطایی از سوی فدراسیون جهانی شنا(فینا) برای حضور در المپیک ریو دو ژانیرو کسب کرد. بدین ترتیب کاروان ایران در بازی‌های المپیک ۲۰۱۶ یک نماینده از خانواده شنا خواهد داشت.

#1varzesh #المپیک #ریودوژانیرو_2016 #شنا #۱ورزش

[ منبع این خبر سایت ورزش 1 می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ورزش 1 منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن با ایمیل khabargroup.info@gmail.com ارتباط برقرار نمایید..

تبلیغات

جدیدترین اخبار ورزشی

تبلیغات