آلمان فاتح ماراتن پنالتی ها/حذف لاجوردی پوشان

به گزارش ایرنا، در سومین دیدار مرحله یک چهارم نهایی یورو 2016 تیم های ملی ایتالیا و آلمان که رقبای سنتی در فوتبال قاره سبز محسوب می شوند در شهر بوردو فرانسه و با قضاوت «ویکتور کاسای» از مجارستان به مصاف هم رفتند.
این دیدار زیبا و حساس در پایان وقت های عادی و اضافه با تساوی یک بر یک همراه شد تا ضربات پنالتی، تعیین کننده تیم برتر باشد.مسعوت اوزیل گلزن آلمان و بونوچی نیز گلزن ایتالیا در طول بازی بودند.
در ماراتن پنالتی ها، بازیکنان و دروازه بان آلمان عملکرد بهتری داشته و به برتری 6 بر 5 رسیده تا راهی مرحله نیمه نهایی شوند و تیم ملی ایتالیا نیز در عین شایستگی با پذیرش باخت در ضربات پنالتی به خانه بازگشت.
این برای نخستین بار در طول تاریخ بود که تیم ملی آلمان در جام ملت های اروپا و یا جام جهانی موفق به شکست ایتالیا شد.
در هشت رویداد قبلی دو تیم در این دو رویداد بزرگ تیم ملی ایتالیا به چهار پیروزی رسیده و چهار بازی نیز مساوی شده بود.
آلمان ها با کسب این پیروزی در مرحله نیمه نهایی یورو 2016 به مصاف برنده دیدار فرانسه و ایسلند خواهند رفت.
**شرح بازی از این قرار است:
تیم ملی ایتالیا در این دیدار، دانیل ده روسی و آنتونیو کاندروا دو هافبک اصلی خود را به دلیل مصدومیت در اختیار نداشت و همین سبب شد تا لاجوردی پوشان نسبت به دیدارهای قبلی در میانه میدان با مشکل روبرو شوند.
در نیمه نخست هرچند آلمان مالکیت بیشتری بر توپ و میدان داشت، اما نتوانست خطر چندانی برای گلزنی ایجاد کند.
در دقیقه سیزدهم، سامی خدیرا هافبک تدافعی ژرمن ها به دلیل مصدومیت از زمین بازی بیرون رفت و جای خود را به شواین اشتاینگر داد.
در 45 دقیقه اول، هر دو تیم روش محتطانه ای را در دستور کار داشتند و تنها فرصت ایده آل گلزنی در دقیقه 43 برای ایتالیا به دست آمد که پاس مناسب جیاچرینی با شوت سنگین استرارو مواجه شد که توپ با بدشانسی ایتالیایی ها و پس از برخورد به مدافعان آلمان، راهی به دروازه پیدا نکرد.
در دقایق ابتدای نیمه دوم بازی سرعت بیشتری به خود گرفت و بازیکان دو تیم برای رسیدن به گل با انگیزه تر نشان دادند.
در دقیقه 53، آلمان در آستانه رسیدن به گل قرار گرفت که ضربه توماس مولر را الساندرو فلورنزی به شکل عجیبی از روی خط دروازه ایتالیا بازگرداند تا دروازه تیمش بسته باقی بماند.
در دقیقه 64، همکاری ماریو گومز و هکتور توپ را در محوطه جریمه به مسعوت اوزیل رساند تا این هافبک خوش تکنیک با شوتی سرضرب دروازه ایتالیا را گشوده و آلمان ها را غرق در شادی کند.
ایتالیایی ها که خود را در آستانه حذف می دیدند برای جبران گل خورده بازی تهاجمی را در دستور کار قرار دادند.
در دقیقه 73 توپ ارسالی ایتالیایی ها از محوطه جریمه آلمان به دست جروم بواتنگ برخورد کرد تا داور مجارستانی نقطه پنالتی را به سود لاجوردی پوشان نشان دهد. «لئوناردو بونوچی» این ضربه پنالتی را تبدیل به گل کرد تا بازی حساس دو تیم به تساوی یک بر یک برسد.
در نهایت این دیدار در وقت های عادی با تساوی یک بر یک همراه شد و کار به وقت های کشیده شد که وقت های اضافه این دیدار نیز با اتفاق خاصی همراه نبود تا در نهایت ضربات پنالتی مرگبار تیم صعود کننده به نیمه نهایی را مشخص کند.
در ضربات پنالتی شاگردان یواخیم لو در تیم ملی آلمان به برتری 6 بر 5 رسیده و به نیمه نهایی رسیدند.
در آخرین دیدار مرحله یک چهارم نهایی، یکشنبه شب تیم ملی فرانسه میزبان یورو 2016 به مصاف تیم شگفتی ساز ایرلند می رود.
پرتغال و ولز نیز پیش از این بر حریفان خود چیره شده تا در مرحله نیمه نهایی به مصاف هم بروند.
**ترکیب آلمان:
مانوئل نویر، جوناس هکتور، بنتیک هوودس، متس هوملس، سامی خدیرا (شواین اشتاینگر)، مسعوت اوزیل، توماس مولر، جروم بواتنگ، تونی کروس، جوشا کیمیخ و ماریو گومز(جولین دراکسلر).
سرمربی: یواخیم لو
**ترکیب ایتالیا:
جیان لوییجی بوفون، ماتیو دی شیلیو، جورجو کیلینی(سیمونه زازا)، الساندرو فلورنزی(متئو دارمیان)، گراتزیانو پله، استفانو استرارو، آندره آ برزاگلی، ادر(لورنزو اینسینیه)، مارکو پارولو، لئوناردو بونوچی و جیاچرینی.
سرمربی: آنتونیو کونته
شبک **ورزشی**3783** 1917

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-ورزشی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-ورزشی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن با ایمیل khabargroup.info@gmail.com ارتباط برقرار نمایید..

تبلیغات

جدیدترین اخبار ورزشی

تبلیغات