دقیقه 103 / آلمان 1 - ایتالیا 1 / دژ مستحکم چکمه پوشان تسخیر می شود؟

برای ملتی با این تاریخ بزرگ مخصوصا در فوتبال که چهار جام جهانی و سه قهرمانی اروپا را شامل می‌شود، اینکه نتوانند از سد یک حریف مشخص در طول تاریخ بگذرند، اتفاق دردناکی است. در حالیکه هیچگاه فاصله دو بازی شان بیش از 10 سال نشده و همواره آلمان چه در اوج و چه در افت مقابل ایتالیا ناکام بوده است. 8 بازی، 4 تساوی و 4 شکست برای ژرمن ها!! به گزارش تابناک ورزشی، پیروزی کاملا ایتالیایی در نیمه نهایی یورو 2012 و قبل از آن در جام جهانی 2006 در خاک آلمان . دو گل از ماریو بالوتلی در نیمه اول که آن خوشحالی معروفش را به همراه داشت و تیم چزاره پراندلی را به فینال رساند. حتی گل دیرهنگام اوزیل هم نتوانست عملکرد خوب خط دفاعی ایتالیا در آن بازی را زیر سوال ببرد. ولی درست مثل نیمه نهایی سنگین 1970 و ماراتن دشوار 1982، ایتالیا راه‌های بسیاری برای شکست دادن آلمان پیدا کرده است. 
تیم‌های ملی ایتالیا همواره بر اساس پایه ای محکم و دفاعی مقتدر ساخته می‌شود ولی این چهار پیروزی به طرق مختلفی به دست آمده است.
این نشان می‌دهد که همواره عنصر شانس یا به اصطلاح «لبه روانی» به کار آتزوری آمده تا توانسته چنین رکورد فوق‌العاده ای مقابل آلمان رقم بزند. آخرین باری که مانشافت موفق شد نتیجه ای نزدیک به پیروزی مقابل ایتالیا رقم بزند، یورو 96 بود که زولا یک پنالتی از دست داد و بازی با تساوی بدون گل به پایان رسید و آلمان از گروهش صعود کرد و ایتالیا از صعود جا ماند و به خانه بازگشت. ولی اگر در جریان بازی ایتالیا از حریف خود پیش بیفتد، مطمئنا ترس وجود آلمان‌ها را فرا خواهد گرفت و تاریخ بازی‌های دو تیم روی شانه‌های آنها سنگینی خواهد کرد. ایتالیا به روش‌های مختلف آنها را شکست داده. صبر کرده تا لحظه ی آخر حمله کند و گل بزند، در نیمه اول دو گل زده و دفاع کرده و ... . اگر آلمان می‌خواهد امید‌هایش را زنده نگه دارد و هم قهرمان جهان و هم قهرمان اروپا باشد، باید گل اول را به ثمر برساند.
ترکیب اصلی دو تیم
دقیقه 5 / آلمان صفر - ایتالیا صفر/ ژرمن ها به دنبال انتقام از تاریخ ...
دقیقه 84 / آلمان 1 - ایتالیا 1 / لاجوردی با پنالتی به بازی و جام برگشت
دقیق20: پاس عمقی بلند اوزیل در پشت مدافعان ایتالیا به گومز رسید اما این بازیکن نتوانست کنترل مناسبی روی توپ داشته باشد.
دقیقه 31: شواین اشتایگر که به جای سامی خدیرا مصدوم شده به زمین آمده بود، توپی را با ضربه سر وارد دروازه بوفون کرد که داور به خاطر خطای این بازیکن روی دیشیلیو آن را نپذیرفت و مردود اعلام کرد.
دقیقه 41: آلمان دو بار می توانست دروازه ایتالیا را در یک رفت و برگشت توپ درون محوطه جریمه باز کند اما توپ بین مدافعان سرگردان لاجوردی با اقبال دفع شد.
دقیقه44 : ایتالیا خیلی سریع پاسخ حمله سهمگین آلمان ها را با ایجاد مشابه همان صحنه داد. پاس رو به بیرون جاکه رینی از مقابل خط عرضی دروازه عبور کرد و  در سمت مقابل زیر پای بونوچی قرار گرفت اما شوت سرضرب این بازیکن مقابل چشمان مدافعان آلمان و نویر از کنار تیر دروازه به بیرون رفت.
دقیقه 53: مولر پس از یک سر توپ عالی روی خط هجده قدم دروازه خالی را مقابل خود دید اما شوت سنگین مولر را دیشیلیو از روی خط بیرون کشید تا بهترین فرصت آلمان به گل تبدیل نشود.
گل آلمان/دقیقه 65: نفوذ ژرمن ها از سمت چپ به درون محوطه جریمه با پاس عرضی و زمینی کیمیچ به شش قدم توام شد تا اوزیل از راه رسیده و دروازه بوفون را باز کند.
دقیقه 84 / آلمان 1 - ایتالیا 1 / لاجوردی با پنالتی به بازی و جام برگشت
دقیقه 69: پاس عمقی و بادقت شواین اشتایگر در مقابل دروازه به گومز رسید اما بعد از کنترل این بازیکن و درست پیش از زدن ضربه نهایی کیه لینی رسید و توپ با برخورد به او سمت تور دروازه ایتالیا چرخید. بوفون با واکنشی خیره کننده این توپ را به کرنر فرستاد.
گل ایتالیا/دقیقه 77: سانتر مستقیم روی محوطه جریمه آلمان ها با ضربه سر کیه لینی به دست های باز شده بواتنگ خورد و داور نقطه پنالتی را نشان داد. پنالتی را بونوچی به گوشه دروازه و دور از دستان کشیده نویر فرستاد.
دقیقه 83: ایتالیا روی یک هجوم سریع و هماهنگ در موقعیت سه مقابل سه پشت محوطه جریمه آلمان قرار گرفت که پاس عالی برای پله او را در موقعیت طلایی برای دادن پاس نهایی به ضلع سوم خط حمله قرار داد اما گرازیانو پله با خودخواهی توپ را شلیک کرد که پس از برخورد به پای هاملس به کرنر رفت.
دقیقه 88: ایتالیا باز هم می توانست آلمان را غافلگیر کند اما شوت نهایی نفس ها را بند آورد و از کنار تیر عمودی به بیرون رفت تا ژرمن ها به وقت اضافه امیدوار بمانند.
در حال بروزرسانی ...

[ منبع این خبر سایت تابناک-ورزشی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تابناک-ورزشی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن با ایمیل khabargroup.info@gmail.com ارتباط برقرار نمایید..

تبلیغات

جدیدترین اخبار ورزشی

تبلیغات