احتمال‌ افزایش‌ تیم‌های‌ جام‌جهانی‌ فوتبال

رئیس جدید فیفا از احتمال افزایش تعداد تیم های حاضر در جام جهانی به ۴۰ تیم خبر داد.

به گزارش ایسنا، بحث افزایش تعداد تیم های جام جهانی مدت ها است که بر سر زبان ها افتاده است و اینبار جیانی اینفانتینو رئیس جدید فدراسیون بین‌المللی فوتبال فیفا از احتمال ۴۰ تیمی شدن این رقابت ها در آینده نزدیک خبر داده است. در این بین جیانی اینفانتینو معتقد است حضور تیم های بیشتر در جام جهانی همانند اتفاقی که در یورو ۲۰۱۶ و کوپا آمه ریکا رخ داد، به کمک این رشته کمک خواهد کرد.

جیانی اینفانتینو در گفت و گوی اختصاصی با نشریه بیلد آلمان گفت: اگر بخواهیم در فوتبال پیشرفت کنیم باید کشورها و مناطق بیشتری را دخیل کنیم و به همین خاطر افزایش تعداد تیم های جام جهانی اجتناب ناپذیر است. باید با باشگاه ها، مربیان، بازیکنان و اسپانسرها صحبت کنیم و بعد از آن تصمیم بگیریم.

او درباره افزایش تعداد تیم های یورو ۲۰۱۶ گفت: نتایج خوبی از تعداد تیم های یورو به دست آمد و همه بازی ها نزدیک شد و رقابت زیادی بین تیم ها بود. افزایش تعداد تیم ها در یورو و کوپا و نتایج مثبتی که داشته است این را تایید کرده است که در جام جهانی هم باید تعداد تیم ها افزایش یابد چرا که جام جهانی فقط یک رقابت نیست بلکه یک رویداد اجتماعی است.

[ منبع این خبر سایت الف-ورزشی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت الف-ورزشی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن با ایمیل khabargroup.info@gmail.com ارتباط برقرار نمایید..

تبلیغات

جدیدترین اخبار ورزشی

تبلیغات