شکست ناامیدکننده شاگردان لوزانو مقابل ایتالیا

تیم ملی والیبال ایران در ست نخست بازی برابر ایتالیا در لیگ جهانی ۲۰۱۶ شکست خورد. خبرگزاری تسنیم: رائول لوزانو در شروع بازی دوم ایران در هفته سوم لیگ جهانی مقابل ایتالیا از سعید معروف، شهرام محمودی، میلاد عبادی‌پور، محمدجواد معنوی‌نژاد، عادل غلامی، محمد موسوی و مهدی مرندی (لیبرو) استفاده کرد.

بازیکنان هر دو تیم در ابتدای بازی خیلی محتاطانه به ارزیابی هم پرداختند و در این بین بازیکنان ایتالیا با حملات مؤثرتر از ایران پیش افتادند. سرمربی جوان ایتالیا در این بازی هم از ایوان زایتسف، ستاره تیمش در پست غیرتخصصی دریافت‌کننده و در کنار عثمانی خوانتورنا استفاده کرد. بازیکنان ایران، امتیازات زیادی از اشتباهات حریف در این ست کسب کردند، در حالی که حملات آنها،‌ کارآیی حملات بازیکنان ایتالیا را نداشت. ست نخست مسابقه با برتری 25 بر 20 آتزوری تمام شد.

تیم ایران در پایان ست نخست، 10 امتیاز از اسپک، یک امتیاز از دفاع و 9 امتیاز از اشتباهات حریف کسب کرد و بازیکنان ایتالیا نیز 17 امتیاز از اسپک،‌ دو امتیاز از دفاع و شش امتیاز از اشتباهات بازیکنان ایران به‌دست آوردند.

ملی‌پوشان والیبال ایران در بازی‌های گذشته خود به‌ویژه بازی اخیر مقابل صربستان نشان دادند که بیش از هر چیزی به تمرکز و روحیه نیاز دارند. علاوه بر این استفاده از بازیکنان سرعتی،‌ برگ برنده پاسورها در آن بازی بود. بازیکنان ایتالیا در ست دوم بازی امروز حداکثر استفاده را از دفاع روی تور خود بردند و در نهایت 25 بر 20 برنده شدند.

تیم ایران در پایان ست دوم، 22 امتیاز از اسپک، دو امتیاز از دفاع، دو امتیاز مستقیم از سرویس و 14 امتیاز از اشتباهات حریف کسب کرد و بازیکنان ایتالیا نیز 31 امتیاز از اسپک،‌ چهار امتیاز از دفاع،‌ یک امتیاز از سرویس و 12 امتیاز از اشتباهات بازیکنان ایران به‌دست آوردند.

در ست سوم شاهد بازی پراشتباهی از بازیکنان ایران بودیم، ضمن اینکه حمایت و توپ‌گیری داخل میدان مناسبی در زمین ایران انجام نمی‌شد. باز هم عوامل روحی و حمایتی به کمک بازیکنان ایران آمد و شاگردان لوزانو به جریان بازی برگشتند، اما آنها نتوانستند قدر فرصت پیش آمده را بدانند و در نهایت با امتیاز 25 بر 21 مغلوب ایتالیا شدند.

این هشتمین رویارویی دو تیم در لیگ جهانی و پنجمین پیروزی ایتالیا بود.

در ادامه دیدارهای هفته سوم لیگ جهانی والیبال در تهران از ساعت 18 فردا (یکشنبه) صربستان به مصاف ایتالیا می‌رود و تیم ایران در آخرین بازی خود از ساعت 21 با آرژانتین روبرو می‌شود.


[ منبع این خبر سایت فردانیوز-ورزشی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت فردانیوز-ورزشی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن با ایمیل khabargroup.info@gmail.com ارتباط برقرار نمایید..

تبلیغات

جدیدترین اخبار ورزشی

تبلیغات