ایران صفر- ایتالیا یک/ دریافت اول پاشنه آشیل بلندقامتان

ایران صفر- ایتالیا یک/ دریافت اول پاشنه آشیل بلندقامتان
ست نخست دیدار تیم‌های ملی والیبال ایران و ایتالیا با حساب 25 بر 20 به سود ایتالیا به پایان رسید.به گزارش خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری برنا، دیدار تیم‌های ملی والیبال ایران و ایتالیا از هفته سوم لیگ جهانی والیبال، ساعت 21 امشب در سالن 12 هزار نفری مجموعه ورزشی آزادی تهران آغاز شد.


شهرام محمودی، میلاد عبادی‌پور، سعید معروف، سیدمحمد موسوی، عادل غلامی و محمد جواد معنوی‌ نژاد، همراه مهدی مرندی (بازیکن آزاد) ترکیب اصلی تیم ایران بودند که با صلاحدید رائول لوزانو از ابتدا به میدان رفتند.


آن سوی میدان هم لوکا وتوری، عثمانی خوانتورنا، سیمونه جیانلی، ایوان زایتسف، سیمونه بوتی و ماتئو پیانو، همراه ماسیمو کولاچی (بازیکن آزاد) بازیکنان اصلی جیان‌لورنزو بلنجینی سرمربی تیم ملی ایتالیا را تشکیل می‌دادند.


تیم ایران با پیراهن قرمز، مقابل لاجوردی‌پوشان ایتالیا به میدان رفت. ضمن اینکه علی جعفر ابراهیم از بحرین و شعبان نصر از مصر، به ترتیب داوران اول و دوم این مسابقه بودند.مشکل حل نشدنی دریافت اول!


سرویس خوانتورانا ضربه آغازین این بازی بود که ایران این توپ را با معنوی‌نژاد به نخستین امتیاز بازی تبدیل کرد. در ادامه ایتالیا ابتکار عمل را به دست گرفت و با سرویس‌های خوب پیانو کار را بر میزبان سخت کرد تا وقت استراحت نخست بازی 8 بر 4 به سود ایتالیا ثبت شود. در بازگشت دو تیم به میدان، این فاصله امتیاز حفظ شد تا ایتالیا 13 بر 10 از ایران پیش بیفتد. کار خوب ایران در حمله و دفاع باعث شد اختلاف به 2 امتیاز کاهش یابد و بلنجینی از نخستین وقت استراحت خود استفاده کند. این تاکتیک نتیجه داد و ایتالیا بازهم اختلاف را به 4 امتیاز افزایش داد تا در وقت استراحت دوم هم 16 بر 12 از شاگردان لوزانو پیش باشد. در ادامه سرمربی ایران از دو تعویضه‌های خود استفاده کرد و مهدی مهدوی و مجتبی میرزاجانپور جای معروف و محمودی را گرفتند تا ایران در امتیاز 16 بر 14 به حریف نزدیک شود. لاجوردی‌پوشان بلافاصله این دو امتیاز را جبران کردند تا در امتیاز 18 بر 14 تیم ایران از وقت استراحت خود استفاده کند. اشتباه مرندی در دریافت سرویس خوانتورنا حساب کار را 20 بر 15 کرد. در حالی که ایتالیا می رفت کار را یکسره کند، دفاع عبادی‌پور و موسوی نتیجه بازی را 21 بر 17 کرد. سرانجام ست نخست بازی علی‌رغم تلاش بازیکنان ایران 25 بر 20 به سود ایتالیا به پایان رسید.


#1varzesh #ایتالیا #والیبال #لیگ_جهانی #تیم_ملی_والیبال_ایران #۱ورزش

[ منبع این خبر سایت ورزش 1 می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ورزش 1 منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن با ایمیل khabargroup.info@gmail.com ارتباط برقرار نمایید..

تبلیغات

جدیدترین اخبار ورزشی

تبلیغات