فعالیت 25 هزار ناجی غریق در شناگاه های نوار ساحلی کشور

به گزارش ایرنا بهروز اسفندیاری روز شنبه پس از برگزاری دوره آموزشی نجات غریق در محل دانشگاه پیام نور آستارا در جمع خبرنگاران بیان کرد: 125 هزار نفر در کشور ناجی غریق آموزش دیده داریم که از این تعداد ، 45 هزار نفر زن هستند.
وی کل افراد مستقر در شناگاه ها را 25 هزار نفر عنوان کرد و افزود: از سال 1385 تا پایان سال 1394 ناجیان غریق در سطح کشور 75 هزار و 250 نفر را در محدوده طرح های سالمسازی در سه استان گیلان ، مازندران و گلستان نجات داده اند.
اسفندیاری در ادامه با بیان اینکه فدراسیون نجات غریق حامی حریم آبی فک خزری است ، اضافه کرد: فک خزری تنها گونه پستاندار بومی دریای خزر است که بر اساس بررسی های کارشناسی مراجع داخلی و بین المللی نسلش در حال انقراض است.
وی با اشاره به اینکه وجود فک خزری عاملی برای حفظ اکوسیستم آبی دریای خزر است ، اظهار کرد: فدراسیون نجات غریق نه تنها به صورت نمادین بلکه به شکل کاربردی حمایت از این گونه در حال انقراض را در دستور کار قرار داده است.
اسفندیاری با بیان اینکه ظرفیت های زیست محیطی وسیعی در کشور ما وجود دارد ، خاطرنشان کرد: از این ظرفیت ها آن طور که شایسته است نتوانسته ایم به منظور توسعه امکانات رفاهی در سواحل استفاده کنیم.
وی کار نجات غریق را حساس و خطیر ذکر کرد و ادامه داد: آشنایی به فنون شنا ، چگونگی حمل غریق ، آشنا بودن با وضعیت های بحرانی در سواحل و عملیات مربوط به احیای جان افراد غرق شده از جمله مواردی است که باید بدان توجه ویژه ای شود.
نائب رئیس فدراسیون نجات غریق جمهوری اسلامی ایران در ادامه گفت: 18 کتاب در باب نجات غریق در کشور تالیف شده که شایسته است ناجیان غریق برای آشنایی با مسائل فنی نجات غریق این کتب را مطالعه کنند.
اسفندیاری با تقدیر از حسن توجه وزارت کشور به امور مربوط به سواحل افزود: با هم افزایی و همکاری دستگاه های متولی، می توان به موفقیت های زیادی در فدراسیون نجات غریق دست یافت.
پس از اتمام دوره آموزشی نجات غریق در آستارا ، نائب رئیس فدراسیون نجات غریق جمهوری اسلامی ایران نشان لیاقت فدراسیون را به علی آصفی رئیس دانشگاه پیام نور آستارا به پاس میزبانی این دوره آموزشی اهدا کرد.
طول سواحل کشور حدود پنج هزار و 800کیلومتر است که 890 کیلومتر آن در شمال واقع بوده و شامل ساحل استان های گیلان، مازندران و گلستان می باشد.
شهرستان 86 هزار نفری آستارا در 200 کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع شده و دارای 18 و نیم کیلومتر نوار ساحلی و سه طرح سالمسازی دریا است.
7105/2007

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-ورزشی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-ورزشی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن با ایمیل khabargroup.info@gmail.com ارتباط برقرار نمایید..

تبلیغات

جدیدترین اخبار ورزشی

تبلیغات