گزارش ویژه ورزش سه/ پدرها و پسرهای ملی پوش از ایران تا یورو


به گزارش "ورزش سه"، آرنور گودیانسن که قبلا در تیم بارسلونا ، چلسی ، کلوپ بروژ و بولتون بازی کرده است اینک با شماره 22 در ترکیب تیم ملی ایسلند جای دارد و البته با 37 سال سن فقط در مسابقه با مجارستان در دقایقی کوتاه برای تیمش به میدان آمد .او  در یورو 2016 فقط شش دقیقه فرصت بازی برای تیمش داشته است اما  با 87 بازی و  26 گل سومین بازیکن تاریخ فوتبال ایسلند است . نکته جالب درباره این بازیکن شناخته شده ی فوتبال ایسلند تعویض او با پدرش در یک مسابقه رسمی ملی بود !  پدر او آرنور گونارسون نیز از بازیکنان بزرگ فوتبال ایسلند بوده که در دهه های گذشته با 73 بازی ملی برای کشورش حضور داشته است و هنگامی که خودش 17 ساله بود پسرش به دنیا آمد و در تاریخ پنجم اردیبهشت 1375 شمسی در شهر تالین و در طی مسابقه ایسلند با تیم ملی استونی بود که آرنور گونارسون از مسابقه و ترکیب تیم ایسلند بیرون آمد و به جای او پسرش ایدور وارد بازی شد ! نکته ای که هرگز در هیچ یادواره ی تاریخی وجود ندارد.


 شاید بتوان به بازی ریوالدوی برزیلی در کنار پسرش در تیم باشگاهی برزیل اشاره کرد اما تعویض یک پدر با پسر در یک مسابقه ملی فقط یک بار اتفاق افتاده و این اتفاق را ایسلندی ها خلق کرده اند . تیمی که اتفاقات شگفت انگیز زیادی دارد و شاید فردا در استاد دو فرانس بازهم شگفتی دیگری خلق کند .


 حالا ما هستیم و شما و مرور خاطرات قدیمی ها و حتی جدید های فوتبال ایران و جهان که در حوزه ی خانوادگی و پدر و پسری به فوتبال پرداخته اند . در این رمان تصویری میتوانسیم از علی و ایرج دانایی فرد ، ناصر و آرش نوآموز ، همایون و علی بهزادی ، سیاوش و سپهر حیدری ، احمد و امیر عابدزاده در ایران و حتی از جوزف و میروسلاو کلوزه آلمانی ، مارتین و رونالد و ادوین کومان هلندی ، ژان و یوردی ژورکائف فرانسوی ، پابلو و دیگو فورلان اروگوئه ای ، ژرژ و دیوید ترزه گه ی فرانسوی ، آلن و تیبولت ژیرس فرانسوی ، برایان و نایجل کلاف انگلیسی ، پاتریک و جاستین کلایورت هلندی ،  نیک و جک بارمبی بریتانیایی ، دیگو و جووانی سیمئونه ی آرژانتینی و ده ها مورد دیگر هم تصویرسازی کنیم اما آنگاه باید این رمان تصویری را در چند جلد منتشر می کردیم !


 حالا به تصاویر ذیل نگاه کنید . برای ارتباط بیشتر خوانندگان محترم ورزش سه روی تصاویر توضیحات لازم درج شده است .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


[ منبع این خبر سایت ورزش3 می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ورزش3 منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن با ایمیل khabargroup.info@gmail.com ارتباط برقرار نمایید..

تبلیغات

جدیدترین اخبار ورزشی

تبلیغات