میثاقیان: با یک جعبه پرتقال عیادت عنایتی رفتم

به گزارش مشرق،‌اکبر میثاقیان پس از سال‌ها دوباره به فوتبال پایتخت بازگشته است تا این بار با بادران تهران شانسش را برای راهیابی به لیگ‌برتر فوتبال ایران امتحان کند. با اکبر اوتی در مورد سال‌های حضورش در راه‌آهن و جذب رضا عنایتی که خود اولین بار به فوتبال ایران معرفی کرد صحبت کردیم.

گفتگو با اکبر میثاقیان را در ادامه می‌خوانید:

*اکبر آقا! بعد چند سال به تهران برگشتید؟

فکر می‌کنم بعد از 11 سال است که به تهران بازمی‌گردم. انگار همین دیروز بود که در راه‌آهن بودم و برج میلاد بود و ... (باخنده)

*برج میلاد که سر جایش است اما راه آهن نیست.

بله. البته برج میلاد که الان انگار قد کشیده و بلندتر شده و عظمتش هم بیشتر شده اما حیف که دیگر راه‌آهنی در لیگ‌برتر نیست. چقدر برای این تیم خون دل خوردیم اما فوتبال است دیگر. باور کنید هنوز برج میلاد تهران برای من ترسناک است.

*در شهرهای مختلفی طی این 11سال حضور داشتید، فوتبال شهرستان با فوتبال تهران چقدر فرق داشت؟

واقعا کلاس فوتبال تهران چیز دیگری است. اینجا به قول شما امروزی‌ها یک چالش دیگر است. فوتبال تهران حرفه‌ای‌تر شده، جذابیت خاص خودش را دارد و به نظر من تهران باید همیشه حداقل 5تیم در لیگ‌برتر داشته باشد چون تیم‌ملی ما هم همیشه غیرمستقیم متاثر از فوتبال تهران بوده و نتایج تهران در قدرت تیم‌ملی تاثیرگذار بوده است.

*چه شد که سر از بادران درآوردید؟

خب مسئولان باشگاه بادران پس از اینکه سال گذشته با بدشانسی از لیگ دو بالا نیامدند امتیاز پارسه را خریدند و باعث افتخار من بود که به اکبر میثاقیان اطمینان کردند که انشاالله برای آنها منشاء خیر شده و این عزیزان از فوتبال دلسرد نشوند. من تمام وجودم را برای بالا آمدن این تیم خواهم گذاشت.

*تیم تهرانی به لیگ‌برتر بیاورید که آخرش به شهرستان برود؟!

نه. مالکان این باشگاه انسان‌های کاربلد، مدیر و به قولی این کاره هستند که خودشان یک شرکت بزرگ دارند که می‌توانند به خوبی از عهده تیم خودشان بربیایند. این تیم مال خودشان است. البته که نگرانی‌هایی بعد از اتفاقات اخیر فوتبال در جامعه فوتبال تهران پیش آمده اما مطمئن باشید بادران در فوتبال برای خودش یک برند قوی خواهد شد.

*این روزها که شدیدا مشغول تیم بستن هستید.

ببینید چون از صفر شروع کردیم خیلی وسواس دارم که بازیکنی بیاورم که هم تجربه داشته باشد و هم کار لیگ یک بلد باشد و در نهایت هم همه شان با اخلاق لازم حواسشان به موفقیت تیم باشد. باید مراقب باشگاههایی مثل بادران که تازه به فوتبال آمده‌اند بود تا دلسرد نشوند. ما برای دروازه محمد عین افشار و مجید غلامی، برای دفاع احمد مهدی‌زاده، ابراهیم کریمی، بهروز افشار، وحید فاروغ، امین عباسی  و بهتاش میثاقیان، برای هافبک علی حقدوست، محمود تیغ نورد و مسعود ریگی و برای مهاجم رضا عنایتی، حمید غلامی، جعفر بذری و مصطفی نوروزی را آوردیم که سعید طالبی و رضا غیالی رضا عیار و قایم اسلامی و میلاد باقری سهمیه زیر 23ساله‌های ما خواهند بود.

*در این میان رضا عنایتی بزرگترین خرید این فصل بادران بود، اینطور نیست؟

دقیقا. رضا برای ما صرفا یک فوتبالیست نیست. یک وزنه شخصیتی و وزن تیم ما است که به تیم ابهت و شخصیت می‌دهد. خوشحالم که بعد از 18سال که خودم اولین بار او را به فوتبال سطح اول آوردم و پیراهن ابومسلم تنش کردم، باز هم در کنار هم خواهیم بود. رضا را که می‌بینم یاد روزی می‌افتم که کتفش شکسته بود و با مرحوم خوشزاد یک جعبه پرتقال از میدان بار خریدیم و به خانه‌اش که پایین شهر بود رفتیم. رضا مثل همه پایین شهری، روح بزرگی داشت و همین روح باعث شده تا در کنار یک زندگی سالم و حرفه‌ای هنوز هم یک بازیکن تمام‌کننده ششدانگ باشد.

*فکر می‌کنید عنایتی به درد لیگ یک خواهد خورد؟

رضا هر جا بوده تاثیرگذار بوده چه زمانی که امارات بازی کرده، چه لیگ‌برتر و چه الان که می‌خواهد لیگ یک بازی کند. او مثل بوفون، کرالی، لوکا تونی و ... یک اسطوره است. برخی هم سن و سال‌های عنایتی شاید الان با عصا راه می‌روند اما رضا هنوز شور و هیجان دارد و با این سن هنوز از بهترین یارهای لیگ ما است.

[ منبع این خبر سایت مشرق نیوز ورزشی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مشرق نیوز ورزشی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن با ایمیل khabargroup.info@gmail.com ارتباط برقرار نمایید..

تبلیغات

جدیدترین اخبار ورزشی

تبلیغات