از ناامنی تا ناایمن بودن سازه های المپیک

به‌ گزارش گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان، در حالیکه این روزها فاصله کمی تا برگزاری رقابت های المپیک باقی مانده است،با این حال منطقه بارا در ریو که محل اصلی برگزاری این بازی هاست بسیار آشفته نمود پیدا می کند و هنوز کارهای زیادی در این قسمت باقی‌ مانده است. در شرایطی که کار ساخت مترو شهر به پایان نرسیده و لاین‌های اتوبوس مخصوص ریو نیز در حال ساخت هستند.
کارشناسانی که از استادیوم‌ها و پارک المپیک ریو بازدید کرده‌اند معتقدند که نگرانی های زیادی در کار ساخت این مکان‌ها وجود دارد و ممکن است حتی این استادیوم‌ها بعد از افتتاح نیز به اندازه کافی ایمن نباشند.
 اما دراین میان کمیته‌ برگزاری بازی های المپیک ریو معتقد است که 98 درصد کار ساخت استادیوم‌ها به پایان رسیده است، اما متخصصانی که از این مراکز بازدید کرده‌اند از این امر مطمئن نیستند.
شیلا کاسترو ، والیبالیست برزیلی در این باره می‌گوید: هنوز کار زیادی باقی‌ مانده است و تنها چند روز به  المپیک زمان داریم. ژاپنی‌ها چه فکری می‌کنندکه از هم اکنون  برای  المپیک 2020 آماده هستند.
یکی از مهندسان سازمان مهندسی ریو می‌گوید: هدف اصلی سریع ساختن استادیوم‌ها بوده است. این مکان‌ها آماده خواهند شد، اما کیفیت آنها مشخص نیست. برای هر پروژه‌ای باید یک شرکت مهندسی طراحی‌، یک شرکت مخصوص ساخت و یک شرکت ناظر وجود داشته باشد، اما در ریو یک شرکت همه این کارها را انجام داده است. ممکن است حوادثی پیش بیایند، زیرا پروتکل اصلی نادیده گرفته شده است.
یکی از سازه‌هایی که مورد انتقاد زیاد قرار گرفت جاده دوچرخه‌سواری ریو بود که به علت طراحی نامناسب دچار ریزش شد و دو نفر جان خود را از دست دادند.
بسیاری معتقدند استادیوم های ریو ممکن است بعد از بازی‌های بی استفاده بمانند. همان طور که در بازی‌های جام جهانی نیز استادیوم هایی ساخته شد که در حال‌ حاضر در شهرهای مختلف برزیل بلا استفاده باقی‌ مانده اند.
اما علاوه بر مشکل استادیوم ها نا امنی در این کشور موج می زند و آمار جرم و جنایت در آن بیداد می کند به طوریکه پس از زورگیری از ورزشکاران و حمله به بیمارستان گردشگری بازی ها توسط گروه گنگستر ،به تازگی نیز با کشف یک دست بریده شده در ساحل محل برگزاری رقابت های المپیک آمار وحشتناکی را از جرم و جنایت علیه بشری به اذهان متبادر می سازد.


انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت باشگاه خبرنگاران-ورزش می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت باشگاه خبرنگاران-ورزش منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن با ایمیل khabargroup.info@gmail.com ارتباط برقرار نمایید..

تبلیغات

جدیدترین اخبار ورزشی

تبلیغات