مدال های طلای المپیک نقره هستند!

مدال طلا المپیک نقره هستند!به گزارش گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان؛ مدال طلا بر ای قهرمانان المپیک مفهوم سال‌ها تمرین و تلاش را دارد. با این حال، بنیاد ملی ورزش برزیل پاسخی ساده‌تر برای مفهوم مدال طلای المپیک دارد و آن نقره بازیافت شده است.
مدال‌های طلایی که مایکل فلپس، اوستین بولت، و دیگر ورزشکاران شناخته شده جهان در المپیک ریو انتظار آن را می‌کشند درواقع از نقره تشکیل شده‌اند. هر مدال طلای المپیک ریو شامل 99 درصد نقره و 1.2 درصد طلای آن عمدتاً برای آبکاری مورداستفاده قرارگرفته است. در مجموع مدال‌های طلای المپیک ریو فقط 500 گرم طلا بکار رفته است.
ویکتور هوگو بربرت رئیس بخش مدال‌سازی المپیک ریودر این باره می‌گوید: این یک افتخار و یک مسئولیت بزرگ است. ساخت هریک از مدال‌های المپیک 48 ساعت به طول می‌انجامد و یک تیم 80 نفره وظیفه ساخت 5 هزار و 130 مدال را بر عهده دارد.
وی افزود: مدال‌های المپیک ریو از پایدارترین مدال‌های تاریخ المپیک هستند.
مدال‌های نقره از آینه‌های قدیمی و صفحاتی که در عکسبرداری بوسیله اشعه ایکس-ری ایکس-ری انجام می‌شود، بازیافت شده است. مدال‌های طلا نیز عاری از جیوه است. در ساخت مدال‌های المپیک ریو کوشیده شده از مسموم سازی اکوسیستم اجتناب شود.
بربرت درباره طرح روی مدال‌های گفت: نایک، الهه بالدار پیروزی در اساطیر یونان و حلقه‌های المپیک یک روی مدال و در طرف دیگر نیز آرم خرس‌های ریو 2016 ضرب شده است.


انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت باشگاه خبرنگاران-ورزش می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت باشگاه خبرنگاران-ورزش منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن با ایمیل khabargroup.info@gmail.com ارتباط برقرار نمایید..

تبلیغات

جدیدترین اخبار ورزشی

تبلیغات