هشدار به المپیکی ها: آسیب بدنی و محرومیت در کمین مصرف کنندگان خودسر مکمل

به گزارش روز شنبه ایرنا از سازمان غذا و دارو، حسین رستگار تصریح کرد: برخی از مکمل‎های دارای مجوز نیز ممکن است برای ورزشکاران حرفه ای غیرمجاز باشد.
وی در عین حال خاطرنشان کرد: مصرف مکمل ها مشروط به مشورت با پزشک و کارشناسان معتبر تغذیه در سطوح مختلف ورزش های همگانی، قهرمانی، حرفه‎ای و حتی برای ورزشکاران المپیکی مجاز است.
مدیر کل آزمایشگاه های مرجع سازمان غذا و دارو یادآور شد: هر کسی که بیش از نیاز بدنش مواد مغذی مصرف کرده باشد به هیچ عنوان نباید از مکمل ها استفاده کند؛ در رابطه با مصرف مکمل تعیین مقدار مورد نیاز بدن به مواد مغذی توسط خود فرد عملی نیست و تنها افراد متخصص می توانند تعیین کنند که هر فردی به چه مقداری از ماده مغذی نیاز دارد.
رستگار ادامه داد: مدت زمان مصرف مکمل نیز محدود است به این معنا که صرفا تا زمانی معین که کمبود بدن جبران شود قابل استفاده است و برای مصرف مادام العمر نیست.
وی گفت: این در حالی است که متاسفانه بسیاری از افراد در دوره های طولانی آن هم به صورت خودسرانه از مکمل ها استفاده می کنند.
مدیر کل آزمایشگاه های مرجع سازمان غذا و دارو گفت: برخی مکمل ها حاوی مواد غیرطبیعی هستند که اگر مورد نیاز بدن نباشد ضررهای زیادی دارد.
رستگار درباره مکمل های ورزشی ، تصریح کرد: در بین تعداد بی شمار مکمل های غذایی موجود در بازار ، فقط استفاده از تعداد محدودی از آنها برای ورزشکاران حرفه ای بی خطر و مجاز است ؛ این مکمل‌ها شامل انواع قرص، ژل، محلول، پودر و ویتامین و پروتئین حتما باید به تائید سازمان غذا و دارو و همچنین فدراسیون پزشکی ورزشی رسیده باشد.
اجتمام**9185 ** 1569

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-ورزشی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-ورزشی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن با ایمیل khabargroup.info@gmail.com ارتباط برقرار نمایید..

تبلیغات

جدیدترین اخبار ورزشی

تبلیغات