تیم ملی بسکتبال با ویلچر به اهداف خود در تورنمنت ترکیه دست یافت

به گزارش خبرگزاری مهر، تیم ملی بسکتبال با ویلچر ایران هفته گذشته با شرکت در تورنمنت بین المللی ترکیه با حضور تیمهای میزبان و هلند، ۶ دیدار به صورت دوره ای برگزار کرد. ملی پوشان ایران در چهار دیدار ابتدایی خود برابر ترکیه (دو دیدار) و هلند (دو دیدار) متحمل شکست شدند اما در روز پایانی این تورنمنت صاحب دو پیروزی برابر این دو تیم شدند و در رده بندی نهایی هم در جایگاه سوم قرار گرفتند.

عباس آقا کوچکی، سرمربی تیم ملی بسکتبال با ویلچر ایران در گفتگو با سایت کمیته ملی پارالمپیک از مجموع نتایج به دست آمده ابراز رضایت کرد و گفت: این تورنمنت تنها فرصتی بود که می توانستیم پیش از پارالمپیک ریو در آن شرکت کنیم. به همین دلیل برای ساعت به ساعت تمرین و دیدارها و در کل حضور خود در این تورنمنت برنامه ریزی کرده بودیم تا بتوانیم حداکثر استفاده را از آن ببریم.

وی تصریح کرد: از شرکت در تورنمنت بین المللی ترکیه اهداف زیادی داشتیم اما در این میان سه هدف برای مان در اولویت بود؛ محک زدن بازیکنان در شرایط واقعی مسابقه با تیم های خارجی به منظور نزدیک شدن به ترکیب اصلی تیم،  اجرای تاکتیک های فنی در حمله و دفاع که بازیکنان طی اردوهای گذشته آموزش دیده بودند و  شناخت نقاط ضعف و قوت بازیکنان در اجرای این تاکتیک ها و اینکه کدام بازیکنان می توانند آنها را بهتر اجرا کنند.

سرمربی تیم ملی بسکتبال با ویلچر با یادآوری اینکه برنامه تورنمنت بین المللی ترکیه نسبت به آنچه پیش از این اعلام شده بود، تغییر کرد، تاکید کرد: قرار بود کانادا هم در این رقابت ها شرکت داشته باشد که به خاطر شرایط ترکیه انصرف داد. در برنامه اولیه که بر مبنای حضور کانادا اعلام شده بود، باید ۵ دیدار در تورنمنت ترکیه برگزار می کردیم اما با توجه به غیبت کانادا، طی جلسه ای در مورد چگونگی برنامه مسابقات تصمیم گیری شد.

این مربی افزود: در این جلسه قرار بر این شد تیم ها به صورت دوره ای با هم بازی کنند. نظر و تاکید ما این بود که رقابت هر دو تیم، سه بار انجام شود که خوشبختانه مورد موافقت قرار گرفت و بدین ترتیب سه دیدار با ترکیه و سه دیدار با هلند برگزارکردیم.

عباس آقاکوچکی در ادامه گفتگویش با تاکید بر اینکه این تیم از حضور در تورنمنت بین المللی ترکیه حداکثر استفاده را برده، گفت: تمام نفرات خود در این رقابت ها را مورد ارزیابی قرار دادیم. در چهار بازی اول بازیکنان و کارهای فنی مربوط به آنها را مورد ارزیابی قرار دادیم که البته نتایج این دیدارها را هم واگذار کردیم. بر اساس نتایج این بازی ها و شناختی که از بازیکنان به دست آوردیم، در مورد ترکیب تیم و چگونگی تاکتیک فنی برای دو بازی آخر به یک جمع بندی رسیدیم که خوشبختانه با پیروزی هم همراه شد.

[ منبع این خبر سایت مهر-ورزشی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-ورزشی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن با ایمیل khabargroup.info@gmail.com ارتباط برقرار نمایید..

تبلیغات





جدیدترین اخبار ورزشی

تبلیغات