مصدومیت بولت در آستانه بازیهای المپیک

به گزارش ایرنا از تارنمای خبری یو اس دی تودی، بولت که دو مدال طلای دو 100 متر المپیک را در کارنامه خود دارد، روز جمعه به علت آسیب همسترینگ از ادامه شرکت در این مسابقات کناره گیری کرد.
بولت با زمان 10 ثانیه و 4 دهم ثانیه، در نیمه نهایی 100 متر اول شد. او روز پنجشنبه بعد از مسابقه مقدماتی از مشکل همسترینگ خود شکایت داشت که بعد از مرحله نیمه نهایی دوباره دچار درد شد.
بولت با وجود از دست مسابقات انتخابی، امکان حضور در بازیهای المپیک ریو را دارد. دوومیدانی جامائیکا معافیت پزشکی به دوندگان از شرکت در مسابقات انتخابی را می دهد.
سریع ترین دونده جهان، امیدوار است در دو 100 و 200 و 400 متر بازیهای المپیک، سه مدال طلای این بازیها را از آن خود کند.
بولت در بازی های المپیک 2008 پکن، رکورد رکورد جهانی این ماده را شکست. او سال بعد در مسابقات قهرمانی جهانی در برلین، مسافت 100 متر را در زمان 9 ثانیه و 58 صدم ثانیه دوید و رکورد تازه ای را به نام خود ثبت کرد.
این دونده جامائیکایی در بازی های المپیک 2012 لندن، رکورد المپیک دو 100 متر را با زمان 9 ثانیه و 63 صدم ثانیه جابجا کرد و رکورد 400 متر جهان را با زمان 36 ثانیه و 84 صدم ثانیه شکست.
بولت 29 ساله، هیچ نشانه ای از کم تر شدن توانش ندارد. او 11 ژوئن، مسافت 100 متر را در استادیوم ملی کینگزتون که محل برگزاری مسابقات انتخابی المپیک است، در زمان 9 ثانیه و 88 صدم ثانیه دوید.
جیمی ویکات فرانسوی تنها دونده ای است که در فصل جاری زمان سریعتری را ثبت کرده است. او در اوائل ژوئن،‌100 متر را در 9 ثانیه و 86 صدم ثانیه دوید.
بازیهای المپیک تابستانی 15 مرداد ماه در ریودوژانیرو آغاز می شود.
ورزشی**1210**1584

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-ورزشی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-ورزشی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن با ایمیل khabargroup.info@gmail.com ارتباط برقرار نمایید..

تبلیغات

جدیدترین اخبار ورزشی

تبلیغات