دینامو سکوی پرتاب ستاره ایرانی در اروپا/ آغاز ماجراجویی کریمی در مصاف با واردار


به گزارش "ورزش سه"، دیناموزاگرب برای فوتبالدوستان کرواسی به خصوص مردم پایتخت این کشور نامی محبوب قلمداد می شود چون این تیم با افتخارات پرشمار همواره تمامی عناوین قهرمانی را به خود اختصاص داده و از آن مهم تر این که با آکادمی قدرتمندی که دارد هر ساله بازیکنان زیادی به باشگاه های اروپایی معرفی کرده است.


تنها به این نام ها توجه کنید؛ لوکا مودریچ در رئال مادرید، متئو کوواچیچ در رئال مادرید، هلیلوویچ در بارسلونا، بروزوویچ در اینترمیلان، کالنیچ در فیورنتینا و ... تنها بخش کوچکی از بازیکنانی هستند که در دینامو شناسایی و پرورش پیدا کردند و با قیمت های نجومی به باشگاه های متمول اروپایی فروخته شدند.


حالا همین باشگاه بازیکن ساز کروات به سراغ پدیده فوتبال ایران و باشگاه سپاهان آمد و با قراردادی پنج ساله علی کریمی را جذب کرد تا به این ترتیب راه ورود ایرانی ها به لیگ کرواسی هم باز شود. حضور کریمی در دینامو می تواند برای این جوان جویای نام و توانمند سکوی پرتابی باشد برای حضور در تیم های بزرگ و لیگ های معتبر اروپایی چون همواره باشگاه های بزرگ نیم نگاهی به بازار نقل و انتقالاتی فوتبال کرواسی دارند تا بهترین های این لیگ را شکار کنند.


دینامو زاگرب با توجه به قهرمانی در کرواسی بار دیگر سهمیه این کشور در لیگ قهرمانان اروپا خواهد بود اما از آن جا که طبق قوانین یوفا این تیم باید کار خود را از پلی اف لیگ قهرمانان آغاز کند شاگردان زلاتکو کرانچار باید خود را برای بازی روز بیست و سوم تیرماه برابر واردار مجارستان آماده کنند. جدالی که می تواند آغاز ماجراجویی های اولین بازیکن ایرانی تاریخ دینامو لقب بگیرد.


چهار روز بعد از بازی رفت پلی آف لیگ قهرمانان اروپا برابر حریف مجارستانی علی کریمی با دینامو وارد فصل جدید فوتبال کرواسی خواهد شد و در خانه به مصاف دیگر تیم شهر زاگرب یعنی لوکوموتیو خواهند رفت. لیگی که با حضور 10 تیم و به صورت خاصی برگزار می شود تا جایی که هر تیم چهار بار با هم مصاف می دهد.


[ منبع این خبر سایت ورزش3 می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ورزش3 منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن با ایمیل khabargroup.info@gmail.com ارتباط برقرار نمایید..

تبلیغات

جدیدترین اخبار ورزشی

تبلیغات