اسکیت سوارمازندرانی درانتخابی تیم ملی درخشید

حسین خیری نیا روز شنبه به خبرنگار ایرنا افزود: 'شمیم رزاقی' اسکیت سوار نوجوان مازندرانی روزپنجشنبه درجریان اردوی انتخابی تیم ملی جوانان و حتی یک رده بالاتر از سن خود توانست از همه حریفان خود پیشی گرفته و بااقتدار نفر نخست رده سنی خود شود.
وی اضافه کرد: رزاقی در دوسال گذشته در رده نوجوانان چندین نشان طلای کشور را کسب کرده بود وبه علت درخشش این اسکیت سوار ، هیات اسکیت استان در نامه ای به فدراسیون اسکیت درخواست حضور شمیم رزاقی را در انتخابی رده جوانان داده بود که با موافقت رییس فدراسیون قرار گرفت.
وی ادامه داد: درانتخابی تیم ملی اسکیت رده سنی جوانان 13ورزشکار برتر کشور حضور داشتند که 'شمیم رزاقی' تنها ورزشکار رده سنی نوجوانان بود که با حریفان خود در رده جوانان هم رقابت کرد ودراین رده هم به مقام نخست دست یافت.
رییس هیأت اسکیت مازندران درخصوص حضور این ورزشکار درمسابقات پیش روی جهانی گفت: رزاقی به علت سن کم نمی تواند در مسابقات پیش روی جوانان جهان شرکت کند، اما درمسابقات آسیایی که چندماه آینده برگزار می شود در صورت اعزام تیم ملی می تواند حضور داشته باشد.
خیری نیا دلیل این تصمیم نیز اضافه کرد: البته نظر هیات استان و فدراسیون اسکیت این نیست که رزاقی را بدون در نظر گرفتن شرایط سنی و شتابزده به مسابقات آسیایی و جهانی برای رقابت با سنین بالاتر از خود اعزام کند،برای اینکه در صورت موفق نشدن باعث سرخوردگی این استعداد می شود.
وی ادامه داد: فدراسیون اسکیت درسالهای آینده به این چهره نابغه مازندرانی نیاز دارد واز این ورزشکار در میادین برون مرزی انتظار مدال دارد.
خیری نیا یادآورشد: این موفقیت رزاقی، تلاش های مستمر خود او و حمایت خانواده ،مربی و فراهم نمودن شرایط مناسب توسط هیأت اسکیت شهرستان و استان بوده است.
مازندران دارای بیش از 2هزار ورزشکار سازماندهی شده در رشته اسکیت است.
ک/7327/1899

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-ورزشی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-ورزشی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن با ایمیل khabargroup.info@gmail.com ارتباط برقرار نمایید..

تبلیغات

جدیدترین اخبار ورزشی

تبلیغات