شاگردان لوزانو اولین باخت صربستان را رقم زدند/ درخشش بلندقامتان در دفاع روی تور

شاگردان لوزانو در تهران صربها را زمین گیر کردند/ درخشش بلندقامتان در دفاع روی تورگروه ورزش مشرق - تیم ملی والیبال ایران در سومین و آخرین هفته از مرحله مقدماتی لیگ جهانی  2016 از ساعت 21:00 در تهران به مصاف صربستان صدرنشین رفت و موفق شد با نتیجه 3 بر2 از سد صربستان بگذرد.

شاگردان لوزانو ست های اول و دوم را با نتایج 25 بر 18 و 25 بر22 واگذار کردند و ست های سوم، چهارم و پنجم را به ترتیب با نتایج 25 بر 22، 25 بر 23 و 16 بر14 به برتری دست یافتند.

شاگردان لوزانو در هفته دوم با بلغارستان، برزیل و صربستان همگروه بودندکه در برابر بلغارستان به پیروزی رسیدند اما در دیدار با برزیل و صربستان مغلوب شدند. ایران در هفته نخست مقابل برزیل و آمریکا باخت و یک برد برابر آرژانتین به دست آورد.

بلند قامتان ایران در هفته سوم با تیم های صربستان، ایتالیا و آرژانتین هم گروه است.

صربستان که موفق به گرفتن سهمیه المپیک نشده است در هفته اول این دوره از رقابت ها با تیم های روسیه، لهستان و بلغارستان هم گروه بود که همه تیم ها را شکست داد و در هفته دوم هم برزیل، بلغارستان و ایران را برد.

بیست و هفتمین دوره لیگ جهانی والیبال از پنج شنبه 27 خرداد ماه و با فرمول جدیدی که امسال فدراسیون جهانی والیبال برای برگزاری آن در نظر گرفته است آغاز خواهد شد و 12 تیم راه یافته به المپیک ریو که در سطح یک لیگ جهانی قرار گرفته اند در سه هفته و در  غالب 9 گروه به مصاف هم می روند.

بدین ترتیب که در هر هفته سه تیم میزبان خواهند شد و مجموع نتایج و امتیازات هر 9 گروه در پایان دور مقدماتی در یک جدول رده بندی محاسبه خواهد شد تا پنج تیم برتر در کنار لهستان میزبان، شش تیم حاضر در مرحله نهایی را تشکیل دهند.

برنامه و نتایج و جدول رده‌بندی لیگ جهانی والیبال 2016

گزارش ست های این دیدار را به نقل از ایسنا بخوانید:

میلوس نیکیچ، اوروس کوواسویچ، نیکولا یووویچ، دراژن لوبوریچ، مارکو پودرشچنی و سرکو لزیناک، الکساندر اوکولیچ، میلان کاتیچ، الکسا برادیوویچ، دراگان استانکویچ، الکساندر آتناسویچ، نیکولا روزیچ، مایستروویچ و مارکو ایوُویچ بازیکنان تیم ملی صربستان هستند که با سرمربی‌گری گربیچ به میدان رفته‌اند.

ایران نیز با ترکیب شهرام محمودی، میلاد عبادی پور، سعید معروف، محمد موسوی، حمزه زرینی، فرهاد ظریف، عادل غلامی، محتبی میرزاجانپور، مهدی مهدوی، محمد جواد معنوی نژاد، مصطفی شریفات، آرمین تشکری، مهدی مرندی و علیرضا مباشری در هفته سوم لیگ جهانی به مصاف حریفان خود می‌روند.

ست نخست: ایران ۱۸ - صربستان ۲۵

تیم ایران بازی را با ترکیب سعید معروف، محمد موسوی، مهدی مرندی (لیبرو)، عادل غلامی، شهرام محمودی،‌میلاد عبادی پور و محمد جواد معنوی نژاد آغاز کرد. در آغاز ست اول دو تیم پایاپای پیش رفتند هرچند تشویق‌ هواداران پرتعداد ایران کار را برای صرب‌ها دشوار کرده بود.
دریافت های ناقص بازیکنان ایران باعث شد که صربستان با نتیجه ۸ بر ۵ پیش بیفتند و این روند تا امتیاز ۱۲ بر ۷ به سود تیم مهمان ادامه  داشت.

صربستانی‌ها که در بازی‌های گذشته خود نیز سرویس های خوبی را زده بودند و حتی موفق شدند از تیم ملی برزیل ۲۰ امتیاز سرویس بگیرند در برابر ایران نیز سرویس‌های خوبی را زدند که دریافت اول ایران را دچار مشکل کرد.

صربستانی‌ها زودتر از ایران به امتیاز ۱۶ رسیدند و وقت استراحت فنی دوم با نتیجه ۱۶ بر ۱۱ به دست ٱمد. در امتیاز ۱۸-۱۲ لوزانو درخواست وقت استراحت کرد تا  از بیشتر شدن اختلاف دو تیم جلوگیری کند.

شهرام محمودی و سعید معروف از بازی بیرون آمدند و مهدی مهدوی و مجتبی میرزاجانپور جایگزین آن ها شدند تا تیم ملی ایران در دفاع روی تور و دریافت‌ها عملکرد بهتری داشته باشد اما این صربستان بود که به امتیاز ۲۰ رسید و بازی با اختلاف ۵ امتیاز به نفع این تیم شد.
در ادامه هم  زرینی جانشین معنوی نژاد شد. اما این تعویض‌ها و تشویق تماشاگران فایده نداشت و ایران ست اول را با نتیجه ۲۵ بر ۱۸ به حریف واگذار کرد.

تیم ملی ایران در دومین بازی خود شنبه ۱۲ تیر ساعت ۲۱ به مصاف ایتالیا می‌رود. تیم های آرژانتین و صربستان نیز ساعت ۱۸ با یکدیگر دیدار می‌کنند.
پیش از بازی ایران و صربستان نیز تیم ملی ایتالیا رودرروی آرژانتین قرار گرفت که این بازی با نتیجه ۳ بر یک به نفع  ایتالیا به پایان رسید.

شاگردان لوزانو در تهران صربها را زمین گیر کردند/ درخشش بلندقامتان در دفاع روی تور

ست دوم: ایران ۲۲ - صربستان ۲۵

در ست دوم هم این صربستانی‌ها بودند که با تکیه بر  "پودراشچنی"‌و سرویس‌های "ٱتناسویچ" تیم ملی ایران را در دریافت ها دچار مشکل کردند و موفق شدند در سالن مملو از جمعیت ٱزادی ۶ بر ۲ از ایران پیش بیفتند.

ضعف خط دفاع و توپ گیری‌ ایران باعث شد لوزانو مباشری و زرینی را در همان اوایل ست دوم به زمین بفرستد.

مارکو ایوویچ موفق شد ۷ امتیاز را برای صربستان به دست بیاورد. در تیم ملی ایران نیز میلاد عبادی پور ۴ امتیاز را به دست ٱورد.

نیکولا گربیچ سرمربی تیم ملی صربستان تا ست دوم از ستاره بازی‌های گذشته خود یعنی "کوواسویچ" استفاده نکرد.

دفاع خوب میرزاجانپور باعث شد تا تیم ملی ایران اختلاف امتیاز خود را با حریف کم کند و گربیچ درخواست وقت استراحت فنی کند.

  تماشاگران در وقت استراحت تلاش کردند که با تشویق‌های خود به بازیکنان تیم ملی روحیه بدهند تا امتیازهای عقب افتاده را جبران کنند. بعد از این وقت استراحت تیم ملی ایران موفق شد سه امتیاز پشت سرهم را از دفاع روی تو ربه دست بیاورد و بازی به تساوی ۱۳-۱۳ برسد.
ٱبشار میرزاجانپور روی پاس سعیدمعروف باعث شد دو تیم در امتیاز در ۱۷ به تساوی برسند.

سروصدای تماشاگران ایرانی باعث شد در ست دوم صربستانی‌ها سرویس‌هایشان با خطای بیشتری همراه باشد.

تیم ملی ایران موفق شد در ست دوم ۲۲ بر ۲۱ از حریف پیش بیقتد و در ٱستانه پیروزی در ست دوم قرار بگیرد.

در ادامه تیم ملی صربستان با جند توپ گیری خوب یک امتیاز از ایران پیش افتاد و بازی ۲۳-۲۲ شد تا لوزانو در خواست وقت استراحت کند.

آبشار حمزه زرینی به خارج از زمین رفت و بازی ۲۴-۲۲ شد و روی سرویس خوب "پودراشچنی" صربستانی این ست را هم ۲۵-۲۲ بردند.

شاگردان لوزانو در تهران صربها را زمین گیر کردند/ درخشش بلندقامتان در دفاع روی تور

ست سوم ایران 25 - صربستان 22
در ست سوم مباشری، زرینی و میرزاجانپور در ترکیب اصلی قرار گرفتند تا روند توپ گیری های تیم ملی ایران که در ست دوم و با حضور این بازیکنان بهتر شده بود ادامه یابد.

هر دو تیم تا ست سوم در دفاع روی تور 5 امتیاز کسب کرده بودند اما صرب‌ها موفق به گرفتن 4 امتیاز مستقیم از سرویس شده بودند.

تیم ملی ایران با آبشارهای دقیق 13 بر 10 از صربستان پیش افتاد تا سرمربی این تیم مجبور شود برای اولین بار در این مسابقه کوواسویچ را به میدان بفرستد.

توپ گیری خوب مرندی لیبروی ایران باعث شد محمد موسوی امتیاز 15 را برای ایران به دست بیاورد. در ادامه هم ایران امتیاز 16 راگرفت و بازی 16-13 به نفع ایران شد تا تماشاگران بیش از گذشته تیم ملی ایران را تشویق کنند.

در امتیاز 19-16 لوزانو مهدوی و محمودی را به زمین فرستاد. حمزه زرینی امتیاز 20 را برای ایران به دست ٱورد تا ایران با حمایت تماشاگران خود به کسب اولین ست در این بازی نزدیک شود.

ٱرمین تشکری دیگر بازیکنی بود که در اواخر این ست جایگزین محمد موسوی شد اما موفق نشد از سرویس امتیاز بگیرد.

اشتباه میرزاجانپور در عبور توپ از تور باعث شد امتیاز 21 به صربستان برسد و این تیم توانست بازی 23-22 کند تا لوزانو در خواست وقت استراحت کند.

دفاع هوشمندانه بازیکنان ایران امتیاز 25 را به ایران داد تا ست سوم 25-22 به نفع ایران به پایان برسد.

شاگردان لوزانو در تهران صربها را زمین گیر کردند/ درخشش بلندقامتان در دفاع روی تور

ست چهارم: ایران ۲۵ - صربستان ۲۳


در ست چهارم صربستانی‌ها سه بازیکن اصلی خود یعنی "ٱتناسویچ"، "پودراشچنی" و " کوواسویچ" را از ابتدا به زمین فرستادند. در این ست هم دو تیم پایاپای پیش رفتند و بازی ۶-۶ شد.

اعتراض بازیکنان صربستان در امتیاز ۸ که برای ایران به دست ٱمد فایده نداشت و وقت استراحت فنی نخست با رسیدن ایران به امتیاز ۸ به دست ٱمد. صرب‌ها بعد از وقت استراحت فنی هم عقیده داشتند که توپ به دست مدافعان ایران برخورد کرده و امتیاز ۸ باید به این تیم می‌رسید.

دو دفاع عادل غلامی و محمد موسوی این ست را ۱۰-۸ به نفع ایران کرد.

بحث سعید معروف با بازیکنان صربستانی با واکنش شدید تماشاگران در حمایت از او مواجه شد و داور به  معروف و بازیکن صربستان کارت زرد داد.

  تیم ملی ایران با حمایت هواداران موفق شد زودتر از صربستان به امتیاز ۱۶ برسد و وقت استراحت فنی دوم به دست ٱمد.
در حالی که میرزاجانپور می توانست امتیاز ۲۴ را برای ایران به دست بیاورد دو بار متوالی با بی دقتی توپ را به تور زد و بازی ۲۳-۲۲ شد. با این حال صرب‌ها که به دلیل فشار موجود در ورزشگاه سرویس‌های خود را بی‌دقت می‌زدند سرویس را از دست دادند تا ایران در آستانه پیروزی در این ست قرار بگیرد.

والیبالیست‌های ایرانی ست چهارم را هم ۲۵-۲۳ بردند تا کار برای تعیین برنده این بازی به ست پنجم بکشد.

شاگردان لوزانو در تهران صربها را زمین گیر کردند/ درخشش بلندقامتان در دفاع روی تور
ست پنجم ایران ۱۶ - صربستان ۱۴

اولین امتیاز این ست را صربستان با دفاع روی تور به دست آورد. جای خالی معروف و دفاع میرزاجانپور بازی را ۲ بر یک به نفع ایران کرد.
میرزاجانپور در ست پنجم عملکرد خوبی داشت و موفق شد ایران را ۴ بر ۳ از حریف پیش بیندازد. سرویس خوب بازیکنان صربستان بازی را ۸ بر ۶ به نفع این تیم کرد و دو تیم جای خود را در زمین تغییر دادند.

دفاع‌های روی تور ایران در این ست بازهم ادامه داشت و تیم ملی ایران موفق شد دو امتیاز اختلاف را جبران کند و حتی ۹ بر ۸ هم پیش بیفتد تا سرمربی صربستان مجبور به گرفتن وقت استراحت شود.

در امتیاز ۱۰-۹ آرمین تشکری به جای موسوی به میدان آمد و در خط سرویس قرار گرفت. دفاع بازیکنان ایران بازی را ۱۱ بر ۹ کرد تا ایران به برد در این بازی نزدیک شود.

ایران دو امتیاز پشت سر هم را  از دست داد و بازی ۱۱-۱۱ شد تا لوزانو مجبور به گرفتن وقت استراحت شود. دفاع عادل غلامی به بیرون از زمین رفت و بازی ۱۲-۱۲ شد.
سرویس خوب "پودراشچنی" امتیاز ۱۳ را صربستان داد تا این تیم یک امتیاز از ایران پیش بیفتد.

دفاع خوب موسوی امتیاز ۱۶ را برای ایران به دست آورد تا در نهایت این ست با نتیجه ۱۶ بر ۱۴ به نفع ایران شود و ایران این بازی را ۳ بر ۲ ببرد.
این اولین شکست تیم ملی صربستان بعد از شش پیروزی متوالی در لیگ جهانی ۲۰۱۶ بود.[ منبع این خبر سایت مشرق نیوز ورزشی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مشرق نیوز ورزشی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن با ایمیل khabargroup.info@gmail.com ارتباط برقرار نمایید..

تبلیغات

جدیدترین اخبار ورزشی

تبلیغات