ایران3 - صربستان2 / صدرنشین بدون باخت لیگ جهانی مقابل شیران آزادی زانو زد

آخرین دیدار تیم ملی والیبال ایران در لیگ جهانی پیش از دیدار جمعه شب با شکست مقابل صربستان همراه بود اما شاگردان لوزانو آمده بودند تا در آزادی آن باخت را تلافی کرده و وضع خود در جدول رده بندی را سامان ببخشند.
به گزارش تابناک ورزشی، هفته سوم لیگ جهانی والیبال از عصر جمعه بین تیم های ایتالیا و آرژانتین در ورزشگاه ١٢ هزار نفری آزادی آغاز شد که با پیروزی ایتالیا همراه بود. پس از آن ایران رو در روی صربستان قرار گرفت. بازی ٢ تیم که از ساعت ٢١ سوت خورد اتفاقات جالبی را در خود داشت و به یک مصاف طولانی و ماراتن گونه بدل شد. صربستانی ها برای سفر به ایران اتفاقات عجیبی را پشت سر گذاشتند و بیشتر از یک روز را در فرودگاه استانبول گذراندند. حضور نیکولای گربیچ در راس کادر فنی تیم ملی صربستان این تیم را با تغییرات بزرگی همراه کرد. آنها سال گذشته به فینال لیگ جهانی راه پیدا کردند و پس از آن نمایش قابل قبولی در انتخابی المپیک و قهرمانی اروپا از خود نشان دادند. با اینکه آنها به کسب هیچ قهرمانی در این رقابت ها نداشتند اما تیم ضعیف شده صربستان حالا یک بار دیگر نام خود را به عنوان یکی از قدرت های والیبال جهان مطرح کرده است. 
صرب ها سال ٢٠٠٠ قهرمان المپیک سیدنی شدند اما رفته رفته شزایط آنها نا مناسب شد تا اینکه حالا صدر نشین لیگ جهانی هستند. صربستان تنها تیم ١٨ امتیازی لیگ جهانی است که هر ٦ دیدار خود را با برد به پایان رسانده، بدون اینکه بازی را به ست پنجم بکشاند. حالا آنها بالاتر از روسیه، برزیل، آمریکا، فرانسه و سایر قدرت ها در صدر قرار دارند و به دنبال حفظ رکورد شکست نا پذیری خود هستند.
ست سوم/ایران(1) 25-صربستان(2) 22/ صدرنشین بالاخره در آزادی زانو زد

ست اول/ ایران 18 صربستان 25
 تیم باتجربه صربستان که چندین بار در سالن مملو از تماشاگر آزادی طعم شکست را چشیده، این بار در همان بدو بازی و امتیازات نخستین با استفاده از هیجان بی اندازه و گاها اضافه در این سالن بزرگ، از میزبان پیشی گرفت و موفق شد همین روند را تا پایان ست ادامه دهد.صرب ها هر دو وقت فنی مسابقه در ست نخست را به سود خود رقم زدند و در سراسر ست اجازه نزدیک شدن ایران به امتیازات اندوخته خود را ندادند.صرب ها در این ست با برتری مطلق روی تور و زدن سرویس های قدرتی فاصله زیادی با تیم ایران ایجاد کردند و به حق خود هم رسیدند.بازی ضعیف شهرام محمودی در این ست و همچنین دریافت های ضعبف در زمین ایران مشهود بود.
ست دوم/ ایران 22 صربستان 25
داستان ست دوم شروعی مشابه ست اول داشت اما در ادامه و در اواسط این ست، ماجرا فرق کرد. شاگردان لوزانو هر دو امتیاز آغازین را واگذار کردند اما در ادامه تیم ایران جبران کرد. اشتباهات فردی باعث شد وقت اول فنی باز هم به سود صرب ها باشد و در ادامه اختلاف پیش از امتیاز 10، به سه پوئن رسید. وقتی تابلوی امتیازات امتیازات 13 بر 8 را به سود صرب ها نشان می داد چیزی که سالن ساکت شده آزادی منتظرش بود فرا رسید. با ورود میرزاجانپور و جان گرفتن زرینی ، چهاردفاع پیاپی روی تور صرب ها را منکوب قدرت ایران کرد. موسوی و میرزاجانپور امان صرب ها را بریدند و آنها را مجبور به درخواست وقت استراحت کردند. 
ایران3 - صربستان2 / صدرنشین بدون باخت لیگ جهانی مقابل شیران آزادی زانو زد
از این به بعد خطاهای متعدد سرویس برای صرب ها باعث شد تا امتیاز 21 دو تیم دوشادوش پیش بروند و برای نخستین بار ایران در امتیاز 22 از حریف قدرتمند پیشی بگیرد. همه منتظر پیروزی ایران در این ست حساس و تعیین کننده بودند اما صرب ها ناگهان گویی از خواب برخواستند و هر چهار امتیاز پایانی را به نام خود کردند. در این راه وقت استراحت لوزانو هم تاثیری نداشت.
ست دوم/ ایران 25 صربستان 22
هرچقدر تیم صربستان در ست های قبلی دچار مشکل در زدن سرویس بود اما در این ست با سرویس های بی نقص و عالی خود امتیاز پشت امتیاز از ایران گرفت به نحوی که تا امتیاز 7، تیم صربستان پنج امتیاز مستقیم از سرویس های جهشی و محکم خود کسب کرده بود.با اینحال تیم ایران که با انگیزه تغییر نتیجه به میدان آمده بود وقت فنی نخست را تنها با یک پوئن اختلاف به صرب ها واگذار کرد. در ادامه اما تیم ایران هم در دفاع و توپ گیزی و هم در سرویس متحول شد و موفق شدصرب ها را پشت تور اسیر دستان بلند مدافعان خود کند. 
از همین فرصت اخنلاف سه امتیازی را در نتیجه 13 بر 10 ایجاد کند. این فاصله تا امتیاز 22 بر 19 باقی ماند تا اینکه بار دیگر در امتیازات پایانی تیم ایران دچار لغزش شد و نتیجه را 23 بر 22 دید. وقت استراحت لوزانو و توصیه های او باعث شد تا امتیاز سرنوشت ساز 24 را میرزاجانپور بگیرد و در ادامه نیز تیم ایران با دفاع روی تور همین بازیکن کار را تمام کند.
بازی بسیار خوب حمزه زرینی و میرزاجانپور نشان داد که اصرار روی استفاده از شهرام محمودی اشتباه است. همچنین پاس های عالی معروف و تنوع این مغز متفکر تیم ایران در ست سوم بیانگر نقش مهم توپ رسانی به پاسور بود.
ست چهارم/ ایران 25 صربستان 23
تیم ایران این ست را هم با دو سرویس عالی صرب ها عقب افتاد اما مثل ست قبلی با سرویس های خوب میرزاجانپور و تک دفاع روی تور جبران کرد. تیم ایران در ادامه با وسواس روی زدن سرویس های دقیق و تکیه روی دفاع روی تور وقت فنی نخست را به سود خود رقم زد. در ورود مجدد دو تیم به میدان ، شاگردان لوزانو نتیجه 10 بر 8 را رقم زدند اما وجود درگیری و حساسیت بین دو تیم زیر تور، باعث شد تا ایران اختلاف خود را از دست بدهد و بازی برابر 11 شود.
ایران3 - صربستان2 / صدرنشین بدون باخت لیگ جهانی مقابل شیران آزادی زانو زد
نکته عجیب خراب شدن همه سرویس های پرشی موسوی در این بازی بود که اصرار به زدن این گونه سرویس ها داشت. تیم ایران بعد از این درگیری و دعوا که با کارت زرد برای معروف توام شده بود، عبادی پور را به بازی فرا خواند تا جای زرینی پرتلاش را بگیرد. همین تعویض هم جواب داد و تیم ایران به هر شکلی بود موفق شد وقت دوم فنی را هم با همان یک اختلاف امتیاز به سود خود رقم بزند.
میلاد عبادی پور در زمین ماند تا تیم ایران با دو امتیاز سرویس او در ادامه به امتیاز 20 برسد و دو امتیاز از صرب ها فاصله بگیرد. در امتیاز 21 محمد موسوی باز هم سرویس را به تور کوبید! با اینحال تیم ایران به امتیاز 23 هم رسید اما در این امتیاز روی یک والی جذاب موفق نشد امتیاز 24 را بگیرد و همین موضوع روحیه را به صرب ها برگرداند و صربها به یک امتیازی ایران رسیدند و اگر سرویس خراب کردن میهمان نبود کار همینجا گره می خورد. همین خطای شیرین سرویس باعث شد تا در پوئن آخر ، تیم ایران با استفاده از احتیاط در سرویس صرب ها امتیاز پایانی را توسط میرزاجانپور کسب کند و طلسم صرب های صدرنشین را بشکند. ایران تنها تیمی است که در فصل 2016 موفق به گرفتن امتیاز از این تیم قدرتمند شده چرا که آنها همه تیم ها را در نهایتا چهار ست شکست دهند.
ست پنجم/ ایران 16 صربستان 14
ست پایانی و حساس ، جولانگاه میرزاجانپور شد. او هر چهار امتیاز نخست این ست را برای ایران گرفت و جای محمودی را با شایستگی پر کرد. در ادامه تیم ایران تحت تاثیر بازی خوب ایبوویچ ستاره صرب ها قرار گرفت و وقت فنی را 8 بر 6 باخت. اما در بازگشت مجدد دو تیم به میدان کسی فکرش را هم نمی کرد که ایران سه پوئن پیاپی با دفاع بی نقص روی تور کسب کند. بازی کم نقص شاگردان لوزانو ورق را کاملا برگردانده بود و یک دفاع عالی از سعید معروف باعث شد ایران در امتیاز 11 دو امتیاز فاصله بگیرد.
پس از آن سرویس های کم جان تیم ایران این ابتکار عمل را به صرب ها داد که با کواچوویچ فاصله را جبران کند و در حمله ابتکار عمل داشته باشد. امتیازات پر التهاب با خطای برخورد دست پاسور صربستان به تور به نفع ایران رقم خورد اما دو امتیاز پیاپی صرب ها باعث شد امتیاز 13 بر 12 به سود صدرنشین لیگ جهانی بدست بیاید.
ایران3 - صربستان2 / صدرنشین بدون باخت لیگ جهانی مقابل شیران آزادی زانو زد
اینجا نوبت به میلاد عبادی پور بود که با دفاع خوب و بموقع خود بازی را مساوی کند. درخواست بازبینی و دادن امتیاز حساس و سرنوشت ساز 13 به ایران باعث شد تا جو سالن به طور کامل برگردد و امتیاز زیبای سرویس از عبادی پور، ایران را به پوئن 14 برساند. در ادامه تیم ایران موفق شد با استفاده از سرویس های خوب عبادی پور، امتیاز 16 را با دفاع خوب خود کسب کرده و طلسم بی شکستی صرب های صعود کرده را در آزادی بشکند.

[ منبع این خبر سایت تابناک-ورزشی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تابناک-ورزشی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن با ایمیل khabargroup.info@gmail.com ارتباط برقرار نمایید..

تبلیغات

جدیدترین اخبار ورزشی

تبلیغات