ملی پوشان والیبال ایران به اقتدار صربستان پایان دادند/ نخستین شکست صدرنشین در تهران

به گزارش ایرنا، هفته سوم لیگ جهانی والیبال از امروز جمعه به میزبانی سه کشور ایران، فرانسه و آمریکا آغاز شد که در تهران چهار تیم ایران، ایتالیا، صربستان و آرژانتین با یکدیگر مسابقه می دهند.
تیم ملی والیبال ایران در نخستین مسابقه خود در هفته سوم از ساعت 21 میزبان صربستان بود که در یک مسابقه بسیار نزدیک و سنگین سه بر دو به پیروزی رسید.
ملی پوشان ایران در ست های اول و دوم با امتیازهای 25 بر 18 و 25 بر 22مغلوب صربستان شدند اما در ست های سوم تا پنجم هه ترتیب با امتیازهای 25 بر 22، 25 بر 23 و 16 بر 14 به پیروزی رسیدند.
ست سوم تا پنجم این مسابقه بسیار نزدیک پیگیری شد و دو تیم پایاپای پیش رفتند. استرس امتیازات در عملکرد دو تیم در این ست ها کاملا تاثیر گذار بود.
صربستان با پذیرش این شکست 19 امتیازی شد و همچنان در صدر جدول باقی ماند.
رائول لوزانو در ابتدای این مسابقه از ترکیب میلاد عبادی پور، عادل غلامی، محمد جواد معنوی نژاد، سعید معروف، شهرام محمودی، محمد موسوی و مهدی مرندی استفاده کرد.
همچنین در تیم صربستان نیکولا گاربیچ سرمربی این تیم از مارکو ایوُویچ، الکساندر آتاناسیویچ، سرِچکو لیسیناک، میلوش نیکیچ، مارکو پودراشچانین، نیکولا یوویچ و نون مایستروویچ در ابتدای این مسابقه استفاده کرد.
ناثانون سوواپارک از تایلند و ابراهیم النعامه از قطر به عنوان داور اول و دوم قضاوت دیدار ایران و صربستان را بر عهده داشتند.
نصراله سجادی، عبدالحمید احمدی و غلامرضا شعبانی بهار معاونین وزیر ورزش و جوانان از جمله تماشاگران دیدار ایران و صربستان بودند. محمود گودرزی وزیر ورزش و جوانان نیز ست سوم مسابقه به سالن 12 هزار نفری آزادی آمد و بعد از پایان این ست سالن را ترک کرد.
ظرفیت سالن 12 هزار نفری آزادی تهران از دو ساعت قبل از شروع این مسابقه تکمیل شده بود.
در بین ست های دوم و سوم، تیم های ایران و صربستان برای 10 دقیقه استراحت به رختکن رفتند.
قبل از ورود ملی پوشان ایران به زمین مسابقه، مجری سالن اسامی آنان را تک تک صدا زد و با تشویق حاضران به زمین وارد شدند.
بازیکنان تیم ملی هر کدام یک توپ را نیز برای تماشاگران پرتاب کردند که رقابت مردم برای گرفتن این توپ ها نیز حاشیه جذابی ایجاد کرده بود.
در ست چهارم درگیری لفظی بین بازیکنان دو تیم بوجود آمد که داوران مسابقه آن را کنترل کردند.
مسابقه صربستان با ایران چهارمین بازی دو تیم در تاریخ لیگ جهانی محسوب می شود که در بازی های گذشته سهم صربستان دو برد و یک پیروزی برای ایران بوده است و با نتیجه امروز تعداد بردهای دو تیم مساوی شد.
این دیدار سومین مسابقه صربستان برابر ایران در ورزشگاه 12 هزار نفری آزادی تهران بود.
تیم ملی والیبال ایتالیا نیز قبل از دیدار ایران و صربستان و در نخستین مسابقه شهر تهران سه بر یک آرژانیتن را از پیش رو برداشت.
شهر نانسی فرانسه یکی از میزبان های هفته سوم لیگ جهانی است و تیم ملی والیبال فرانسه مدافع عنوان قهرمانی لیگ جهانی در نخستین مسابقه هفته سوم خود موفق به شکست بلژیک شد تا تعداد بردهای خود را به عدد پنج برساند.
ملی پوشان بلژیک در سه ست متوالی و با امتیازهای 25 بر 19، 28 بر 26 و 25 بر 20 مغلوب فرانسه شدند تا به سه برد خود در هفته های اول و دوم اکتفا کنند.
ورزشی(2)**1379

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-ورزشی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-ورزشی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن با ایمیل khabargroup.info@gmail.com ارتباط برقرار نمایید..

تبلیغات

جدیدترین اخبار ورزشی

تبلیغات