شکست صدرنشین در تهران/ شاگردان لوزانو گل کاشتند

تیم ملی والیبال ایران در دیدار مقابل صربستان بازی را در یک رقابت نزدیک به سود خود خاتمه داد و اولین شکست صربستان را رقم زد. به گزارش نامه نیوز، در ادامه مسابقات لیگ جهانی والیبال 2016 ملی پوشان ایران در اولین بازی خانگی برابر صربستان قرار گرفتند؛ تیمی که تاکنون شکستی نداشته و مقتدرانه در صدر جدول مسابقات قرار دارد.
از نکات مهم این بازی غیبت امیر غفور و فرهاد قائمی بود که با وجود اعلام های قبلی مبنی بر اینکه احمالا به هفته سوم خواهند رسید، در این بازی نیز به بازی نرفتند. برخی بانوان ایرانی نیز در بین تماشاگران حضور داشتند.
لوزانو تیمش را با ترکیب سعید معروف، شهرام محمودی، میلاد عبادی پور، محمد جواد معنوی نژاد، محمد موسوی، عادل غلامی و مهدی مرندی به عنوان لیبرو به میدان فرستاد.
در این دیدار صرب ها در ست اول بازی بهتری انجام دادند و 25-18 پیروز شدند. در ست دوم شاگردان لوزانو توانستند بازی بهتری انجام دهند و در امتیاز 22 از حریف برای نخستین بار هم پیش بیفتند اما اشتباهات پی در پی باعث شد صرب ها این ست را هم 25-22 به سود خود خاتمه دهند.
در ست سوم اما ورق برگشت و بازی خوب ملی پوشان ایران و تعویض های به موقع لوزانو و البته حمایت پرشور تماشاگرانی که سالن 12 هزارنفری آزادی را پر کرده بودند، باعث شد ایران برتر ظاهر شده و 25-22 پیروز شود تا کار به ست چهارم کشیده شود.
دو تیم ست چهارم را پایاپای آغاز کردند در امتیاز 10-10 معروف با بازیکن حریف درگیر شد و داور به هر بازیکن یک کارت زرد داد. بازی پایاپای پیش می رفت که ایران با سرویس خوب عبادی پور توانست 20-18 پیش بیفتد تا یک گام به برتری در این ست نزدیک شود اتفاقی که رخ داد و ایران توانست 25-23 این ست را به سود خود خاتمه دهد و کار را به ست پایانی بکشاند.
ایران در ست پنجم بازی را بهتر آغاز کرد و پیش افتاد اما دفاع های خوب صرب ها باعث شد وقت استراحت فنی با برتری 8-6 این تیم همراه شود اما یک سرویس خطا از سوی حریف و دو دفاع خوب توسط عبادی پور و موسوی باعث شد دویاره ایران پیش بیفتد. در امتیاز 10-9 به سود ایران لوزنو تشکری که در سرویس های هدفمند تبحر دارد را به میدان فرستاد و سرویس خوب او باعث شد صرب ها دریافت خوبی نداشته باشند و معروف نیز آبشار حریف را دفاع کرد تا ایران دو امتیاز فاصله ایجاد کند و به پیروزی نزدیک شود. در ادامه صرب ها 13-12 پیش افتادند تا لوزانو وقت استراحت بگیرد. وزیر ورزش نیز در سالن حاضر شد تا شاهد پیروزی ملی پوشان ایران باشد. دو تیم در امتیاز 14 مساوی شدند تا کار با هیجان بیشتری ادامه یابد. در نهایت ایران 16-14 به برتری رسید تا صربستان که در مسابقات این دوره هیچ شکستی نداشت اولین شکست خود را در تهران تجربه کند.

[ منبع این خبر سایت نامه نیوز-ورزشی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت نامه نیوز-ورزشی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن با ایمیل khabargroup.info@gmail.com ارتباط برقرار نمایید..

تبلیغات

جدیدترین اخبار ورزشی

تبلیغات