ایران یک - صربستان 2 / شاگردان لوزانو برنده ست سوم شدند

دیدار دو تیم ایران و صربستان آغاز شدبه گزارش خبرنگار حوزه توپ و تور گروه ورزش باشگاه خبرنگاران جوان، تیم ملی والیبال ایران دیدار خود مقابل تیم ملی صربستان را آغاز کرد. این دیدار در سالنی مملو از هواداران پرشور ایرانی و از ساعت 21 آغاز شد.
**ست اول : ایران 18 - صربستان  25
نخستین امتیاز این دیدار را صرب‌ها بدست آوردند و در ادامه دو تیم پایاپای پیش رفتند. در اواسط این ست بازیکنان صربستان با سرویس‌های خوب دربافت ایران را دچار مشکل کردند  و از حریف پیش افتادند. ایران 10 بر 14 از صربستان عقب افتاده بود. سرویس سید محمد موسوی امتیاز یازدهم را برای ایران بدست آورد. اما در ادامه باز هم برتری با صرب ها همراه بود و دو تیم در امتیاز 16 بر 11 راهی وقت استراحت فنی دوم این ست شدند.
سرویس های خوب بازیکنان صربستان همچنان به امتیاز برای این تیم تبدیل می‌شد. ایران 19 بر 14 عقب افتاده بود که لوزانو دست به دو تعویضه زد و مجتبی میرزاجانپور و مهدی مهدوی را جایگزین سعید معروف و شهرام محمودی کرد. آبشار خوب مجتبی میرزاجانپور امتیازات ایران را به عدد 15 رساند. سرویس سید محمد موسوی راهی اوت شد و نتیجه را 21 بر 15 کرد.
حمزه زرینی دیگر بازیکنی بود که به صلاحدید رائول لوزانو راهی میدان شد. خطای بازیکنان صربستان به امتیاز 17  ایران منجر شد. در این لحظه سعید معروف و شهرام محمودی به بازی برگشتند. آبشار شهرام محمودی راهی اوت شد و نتیجه را 24 بر 17 کرد تا ایران در آستانه شکست در این ست قرار بگیرد. 
شاگردان رائول لوزانو در حالی که نمایش پر اشتباهی در این ست داشتند در نهایت با نتیجه 25 بر 18 مغلوب حریف خود شدند تا یک بر صفر عقب بیفتند.
ایران صفر - صربستان یک / شکست شاگردان لوزانو در ست اول
**ست دوم : ایران 22 - صربستان 25
در ست دوم هم بازیکنان صربستان در گرفتن امتیاز آغاز کننده بودند. دو امتیاز اول این ست از آن تیم صربستان بود اما در ادامه با دو آبشار خوب سید محمد موسوی نتیجه به تساوی کشیده شد.
صرب ها 5 بر 2 از ایران پیش افتادند و لوزانو تقاضای وقت استراحت کرد. بعد از این وقت استراحت لوزانو یک تعویض هم انجام داد و علیرضا مباشری رو جانشین میلاد عبادی پور کرد. 8 بر 5 و اختلاف سه امتیازی دو تیم را راهی وقت استراحت فنی نخست ست دوم کرد.
بازیکنان صربستان در این ست حرکات سرعتی را در دستور کار خود قرار داده بودند و با حملاتی که به خوبی دفاع نمی‌شد با 4 امتیاز اختلاف از  ایران جلو افتاده بودند. بازیکنان ایران توانستند اختلاف امتیاز را به 2 کاهش دهند که این موضوع سبب شد نیکلای گاربیچ تقاضای وقت استراحت کند. امتیاز 12 ایران را مجتبی میرزاجانپور بدست آورد و پس از ان سعید عادل غلامی نتیجه را به تساوی 13 بر 13 رساند.
دو تیم در امتیاز 16 بر 15 به سود صربستان راهی وقت استراحت فنی دوم این ست شدند. در ادامه هر دو تیم یک به یک امتیاز می‌گرفتند اما این ایران بود که زودتر از صربستان به امتیاز 22 رسید و گاربیچ تقاضای وقت استراحت کرد. پس از این وقت استراحت دو امتیاز پیاپی برای صرب ها بدست آمد تا این بار لوزانو تقاضای وقت استراحت کند. با این حال در نهایت تیم ملی ایران با نتیجه 25 بر 22 این ست را هم واگذار کرد.
ایران صفر - صربستان 2 / شکست شاگردان لوزانو در ست اول و دوم
**ست سوم: ایران 25 - صربستان 22
در ست سوم همه چیز آغاز پایاپای داشت. هر دو تیم درصد اشتباهات خود را کاهش داده بودند که منجر شده بود به کسب امتیاز یک به یک بین تیم‌ها. با این حال تیم ملی والیبال ایران توانست در ادامه نمایش بهتری داشته باشد و با حملات منظم چند امتیاز پیاپی کسب کرده و 13 بر 11 پیش بیفتد.  
سرویس صرب ها به اوت رفت تا امتیاز چهاردهم هم از آن شاگردان لوزانو شود. حمزه زرینی درخشش خوبی در این ست داشت و در نهایت دو تیم در امتیاز 16 بر 13 به سود ایران راهی وقت استراحت فنی دوم در ست سوم شدند. تیم ملی صربستان که در دو ست اول عملکردی عالی در سرویس داشت در این ست از این ناحیه بسیار پراشتباه بود.
شاگردان رائول لوزانو 19 بر 16 از صربستان پیش افتاده بودند که این مربی دست به تعویض زد. مهدی مهدوی و شهرام محمودی جانشین سعید معروف و مجتبی میرزاجانپور شدند. امتیاز بیستم ایران را حمزه زرینی بدست آورد. دریافت بد سعید معروف نتیجه را 20 بر 22 کرد. اما عادل غلامی بار دیگر اختلاف امتیاز دو تیم را به عدد 3 رساند. 
صرب ها از تعلل دفاع تیم ایران استفاده کردند و اختلاف پوئن را کاهش دادند، رائول لوزانو تقاضای وقت استراحت کرد تا روند امتیازگیری تیم حریف را متوقف کند. در پایان این تیم ایران بود که توانست ست سوم را با نتیجه 25 بر 22 به سود خود تمام کرده و نتیجه را 2 بر یک کند.ایران یک - صربستان 2 / شکست شاگردان لوزانو برنده ست سوم شدند
**ست چهارم : ایران - صربستان 
صرب ها نخستین امتیاز ست چهارم را از آن خود کردند. این گزارش در حال بروز رسانی است...

[ منبع این خبر سایت باشگاه خبرنگاران-ورزش می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت باشگاه خبرنگاران-ورزش منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن با ایمیل khabargroup.info@gmail.com ارتباط برقرار نمایید..

تبلیغات

جدیدترین اخبار ورزشی

تبلیغات