ست دوم/ایران(0) 22 - صربستان(2) 25/ شکست ست دوم مقابل صدرنشین فوق حرفه ای

آخرین دیدار تیم ملی والیبال ایران در لیگ جهانی با شکست مقابل صربستان همراه بود اما حالا دو تیم یک بار دیگر اما در آزادی به مصاف هم رفته اند.
به گزارش تابناک ورزشی، هفته سوم لیگ جهانی والیبال از عصر جمعه بین تیم های ایتالیا و آرژانتین در ورزشگاه ١٢ هزار نفری آزادی آغاز شد که با پیروزی ایتالیا همراه بود. پس از آن ایران رو در روی صربستان قرار گرفته است. بازی ٢ تیم که از ساعت ٢١ سوت خورد اتفاقات جالبی را در خود دارد. صربستانی ها برای سفر به ایران اتفاقات عجیبی را پشت سر گذاشتند و بیشتر از یک روز را در فرودگاه استانبول گذراندند. حضور نیکولای گربیچ در راس کادر فنی تیم ملی صربستان این تیم را با تغییرات بزرگی همراه کرد. آنها سال گذشته به فینال لیگ جهانی راه پیدا کردند و پس از آن نمایش قابل قبولی در انتخابی المپیک و قهرمانی اروپا از خود نشان دادند. با اینکه آنها به کسب هیچ قهرمانی در این رقابت ها نداشتند اما تیم ضعیف شده صربستان حالا یک بار دیگر نام خود را به عنوان یکی از قدرت های والیبال جهان مطرح کرده است. 
آنها سال ٢٠٠٠ قهرمان المپیک سیدنی شدند اما رفته رفته شزایط آنها نا مناسب شد تا اینکه حالا صدر نشین لیگ جهانی هستند. صربستان تنها تیم ١٨ امتیازی لیگ جهانی است که هر ٦ دیدار خود را با برد به پایان رسانده، بدون اینکه بازی را به ست پنجم بکشاند. حالا آنها بالاتر از روسیه، برزیل، آمریکا، فرانسه و سایر قدرت ها در صدر قرار دارند و به دنبال حفظ رکورد شکست نا پذیری خود هستند.

ست اول/ ایران 18 صربستان 25
 تیم باتجربه صربستان که چندین بار در سالن مملو از تماشاگر آزادی طعم شکست را چشیده، این بار در همان بدو بازی و امتیازات نخستین با استفاده از هیجان بی اندازه و گاها اضافه در این سالن بزرگ، از میزبان پیشی گرفت و موفق شد همین روند را تا پایان ست ادامه دهد.صرب ها هر دو وقت فنی مسابقه در ست نخست را به سود خود رقم زدند و در سراسر ست اجازه نزدیک شدن ایران به امتیازات اندوخته خود را ندادند.صرب ها در این ست با برتری مطلق روی تور و زدن سرویس های قدرتی فاصله زیادی با تیم ایران ایجاد کردند و به حق خود هم رسیدند.بازی ضعیف شهرام محمودی در این ست و همچنین دریافت های ضعبف در زمین ایران مشهود بود.
ست دوم/ ایران 22 صربستان 25
داستان ست دوم شروعی مشابه ست اول داشت اما در ادامه و در اواسط این ست، ماجرا فرق کرد. شاگردان لوزانو هر دو امتیاز آغازین را واگذار کردند اما در ادامه تیم ایران جبران کرد. اشتباهات فردی باعث شد وقت اول فنی باز هم به سود صرب ها باشد و در ادامه اختلاف پیش از امتیاز 10، به سه پوئن رسید. وقتی تابلوی امتیازات امتیازات 13 بر 8 را به سود صرب ها نشان می داد چیزی که سالن ساکت شده آزادی منتظرش بود فرا رسید. با ورود میرزاجانپور و جان گرفتن زرینی ، چهاردفاع پیاپی روی تور صرب ها را منکوب قدرت ایران کرد. موسوی و میرزاجانپور امان صرب ها را بریدند و آنها را مجبور به درخواست وقت استراحت کردند. 
از این به بعد خطاهای متعدد سرویس برای صرب ها باعث شد تا امتیاز 21 دو تیم دوشادوش پیش بروند و برای نخستین بار ایران در امتیاز 22 از حریف قدرتمند پیشی بگیرد. همه منتظر پیروزی ایران در این ست حساس و تعیین کننده بودند اما صرب ها ناگهان گویی از خواب برخواستند و هر چهار امتیاز پایانی را به نام خود کردند. در این راه وقت استراحت لوزانو هم تاثیری نداشت.

[ منبع این خبر سایت تابناک-ورزشی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تابناک-ورزشی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن با ایمیل khabargroup.info@gmail.com ارتباط برقرار نمایید..

تبلیغات

جدیدترین اخبار ورزشی

تبلیغات