نماینده مردم ایلام در مجلس: برای رسیدن به جامعه سالم باید در حوزه ورزش هزینه بیشتری کنیم

به گزارش ایرنا، سلام امینی در شورای معاونان اداره کل ورزش و جوانان استان ایلام اظهار کرد: تن سالم فکر سالم تولید می کند و اگر این کار صورت نگیرد ممکن جوانان و نوجوانان ما به سمت و سوی دیگری بروند.
وی با بیان اینکه ماموریتی که ورزش و جوانان دارد فراهم کردن شرایط برای توسعه ورزش همگانی و قهرمانی است، افزود: اگر بتوانیم جامعه را به سمت ورزش سوق دهیم آنگاه توانایی کاهش آسیب های اجتماعی را نیز به شکل بهتری پیدا خواهیم کرد.
امینی در پاسخ به این سوال که خدمات رسانی به چه کسانی و با چه هدف و منظوری در حوزه ورزش باید صورت گیرد، تاکید کرد: معمولا جامعه هدف قشر جوان و نوجوان است البته این به معنی نادیده گرفتن دیگر سنین برای پرداختن به ورزش نیست.
رئیس مجمع نمایندگان استان ایلام یادآور شد: توجه به قشر جوان به این دلیل که ساختار جسمی، روحی و شخصیتی جوانان در یک دوره خاصی شکل می گیرد که اگر درست هدایت شوند احتمال قرار گرفتن در مسیر اشتباه در آنها کم می شود ولی اگر مورد غفلت قرار گیرند ممکن است تا آخر در مسیر اشتباه حرکت کنند.
وی با بیان اینکه توسعه محیط های ورزشی موجب از رونق افتادن قلیان سراها می شود، اضافه کرد: اگر بستری برای فعالیت ورزشی جوانان مهیا شود که حداقل های سلامتی در آن وجود داشته باشد جوان می تواند اوقات فراغت خود را در آن سپری و به تن و روح سالم بیندیشد.
عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی افزود: اگر جامعه سالم می خواهیم باید در این راه هزینه کنیم در غیر این صورت نمی توان جامعه را اداره کرد.
وی با بیان اینکه با تمام توان در خدمت به جوانان استان هستم، گفت: اگر چه در ابتدای راه خدمت قرار داریم و ممکن است هنوز راهکاری برای حل مشکلات جوانان نداشته باشیم ولی تا جایی که امکان داشته باشد کمک خواهیم کرد.
امینی خاطر نشان کرد: در همه دنیا مرسوم است صنایع به کمک حوزه ورزش می آیند و به نحوی جبران مافات می کنند ولی در استان بدلیل نبود صنایع این امکان برای حوزه ورزش فراهم نیست.
وی در خصوص نامه ای که مدیرکل ورزش و جوانان استان تهیه و به وزارت نفت داده اند، گفت: وزیر نفت در پاسخ این نامه قول احداث 12 فضای ورزشی را در استان ایلام داده ولی هنوز در این خصوص اقدام عملی صورت نگرفته است.
نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در جریان جزییات این نامه نیست، یادآور شد: پیگیر تعیین تکلیف این نامه و قولی که وزیر نفت داده می شوم تا وزارت نفت برای احداث فضاهای ورزشی در استان مساعدت کند.
سلام امینی همچنین از زمین چمن شهدای چوار و استادیوم 15 هزار نفری عدالت شهر ایلام بازدید کرد و از نزدیک در جریان مشکلات این طرح ها قرار گرفت.
9002

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-ورزشی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-ورزشی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن با ایمیل khabargroup.info@gmail.com ارتباط برقرار نمایید..

تبلیغات

جدیدترین اخبار ورزشی

تبلیغات