جدیدترین رده بندی فدراسیون جهانی شطرنج اعلام شد

به گزارش مشرق، فهرست جدید ریتینگ بین‌المللی اول ماه جولای میلادی از سوی فدراسیون جهانی شطرنج اعلام شد و شطرنج ایران در جایگاه چهلم جهان و پنجم آسیا جای گرفت.

در بخش شطرن جبازان مرد ایرانی، احسان قائم مقامی با درجه 2569 موفق شد بار دیگر به صدر جدول بازگردد. پویا ایدنی با ریتینگ (2560) در رده دوم قرار دارد و استاد بزرگ پوریا درینی با ریتینگ 2524 در جایگاه سوم جای گرفت. امیر رضا پور رمضانعلی، پرهام مقصودلو،علیرضا فیروزجا، محمد امین طباطبایی شاهین لرپری زنگنه، آرین غلامی و مسعود مصدق پور نیز به ترتیب در رده‌های چهارم تا دهم برترین شطرنجبازان ایرانی قرار دارند.

در بخش بانوان ایرانی سارا سادات خادم الشریعه با ریتینگ 2445 همچنان در صدر جدول قرار دارد. درسا درخشانی با ریتینگ 2405 و آتوسا پورکاشیان با ریتینگ 2335 نیز به ترتیب در رده های دوم و سوم قرار دارند.

در بخش دختران جوان جهان، سارا سادات خادم‌الشریعه با ریتینگ 2445 همچنان در جایگاه سوم ایستاده است. در این بخش درسا درخشانی با ریتینگ 2405 در مکان هفتم جای دارد. خادم‌الشریعه در بخش بانوان جهانی نیز در جایگاه سی و هفتم رنکینگ جهانی است. در بین بانوان جهان هو یفان چینی همچنان صدرنشین است.

در جمع شطرنج‌بازان پسر جهان، پرهام مقصودلو ( 2501) نفر سوم مسابقات قهرمانی کشور در جایگاه چهل و چهارم قرار گرفت. علیرضا فیروزجا قهرمان کشور با درجه 2481 در مکان شصتم است و محمد امین طباطبایی در جایگاه شصت و یک قرار دارد.

مگنوس کارلسن نروژی با ریتینگ 2855 همچنان نفر اول رنکینگ جهانی شطرنج است. ولادیمیر کرامنیک روس با ریتینگ 2812 همچون ماه گذشته در جایگاه دوم است و فابیو کاروانو از آمریکا با ریتینگ 2810 در مکان سوم جای دارد.

منبع: روابط عمومی فدراسیون شطرنج

[ منبع این خبر سایت مشرق نیوز ورزشی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مشرق نیوز ورزشی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن با ایمیل khabargroup.info@gmail.com ارتباط برقرار نمایید..

تبلیغات

جدیدترین اخبار ورزشی

تبلیغات