نکاتی آماری درباره دیدار والیبال ایران و صربستان

به گزارش مشرق، دو تیم در حالی به مصاف هم می روند که ایران با 2 برد در مکان دهم و صربستان با 6 پیروزی صدرنشین است.

این دیدار چهارمین بازی دو تیم در تاریخ لیگ جهانی محسوب می شود که در بازی های گذشته سهم صربستان دو برد و یک پیروزی برای ایران بوده است.

این دیدار سومین مسابقه صربستان برابر ایران در ورزشگاه 12 هزار نفری آزادی تهران محسوب می شود.

ایران تا به حال چهار مربی صربستانی را در راس کادر فنی تیم های ملی خود دیده است که کیاچ، زوران گاییچ و اسلبودان کواچ در تیم ملی بزرگسالان مربیگری کرده اند و یویستا ستکویچ مدت ها سرمربیگری تیم های ملی نوجوانان و جوانان ایران را بر عهده داشت.

تیم ملی والیبال ایران امروز با لباس های سفید به میدان می رود و بازیکنان تیم صربستان آبی پوش ظاهر می شوند.

میانگین سنی 14 بازیکن ایران در هفته سوم لیگ جهانی 28.5 سال است و حریف نخست ایران (صربستان) با میانگین 25.9 حدود 2.5 سال جوانتر از تیم ایران است.

منانگین قدی 14 بازیکن ایران نیز 193 سانتیمتر است و از این نظر بازیکنان صربستان با هفت سانتیمتر بیشتر از میانگین دو متری برخوردارند.

فرهاد ظریف لیبروی تیم ملی والیبال ایران با 165 سانتیمتر کوتاه قدترین و مجتبی میرزاجانپور با 205 سانتیمتر سروقامترین بازیکن ایران است.

سید محمد موسوی در بین 14 بازیکن ایران بلندترین اسپک ها را می زند که در ارتفاع 362 سانتیمتری موفق به زدن اسپک می شود و از این نظر با بازیکن شماره هشت صربستان (مارکو ایوُویچ) برابر است.

مجتبی میرزاجانپور در دفاع دو دست با ارتفاع 348 سانتیمتر بلندترین مدافع ایران محسوب می شود و در 6 بازی برگزار شده، به عنوان بهترین بازیکن ایران معرفی شده است و سرِچکو لیسیناک بازیکن شماره 20 صربستان با 342 سانتیمتر بهترین بازیکن این تیم است که از میرزاجانپور 6 سانت در دفاع دو دست کوتاهتر است.

[ منبع این خبر سایت مشرق نیوز ورزشی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مشرق نیوز ورزشی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن با ایمیل khabargroup.info@gmail.com ارتباط برقرار نمایید..

تبلیغات

جدیدترین اخبار ورزشی

تبلیغات