گزارش مفصل AFC از عملکرد علی دایی

سایت رسمی کنفدراسیون فوتبال آسیا در نگاهی کامل به جام ملت‌های قاره کهن در سال 1996 عملکرد و کارنامه علی دایی را شگفت‌انگیز خواند. خبرگزاری فارس: سایت رسمی کنفدراسیون فوتبال آسیا در نگاهی کامل به جام ملت‌های قاره کهن در سال 1996 عملکرد و کارنامه علی دایی تکرار نشدنی خواند.

گزارش AFC با عنوان نقاط عطف و لحظه‌های فراموش نشدنی علی در جام ملتهای 1996 آغاز می‌شود و در ادامه پیروزی تاریخی ایران مقابل کره جنوبی و درخشش علی دایی و 23 دقیقه طوفانی شاگردان مایلی کهن مقابل چشم بادامی‌ها که به حضور و صعود به یک چهارم نهایی منجرمی شود به چشم می‌خورد.

سایت رسمی کنفدراسیون فوتبال آسیا در ادامه نوشت: گلزن قهار ایرانی در سال 2007 27 سال داشت و 6 ماه بعد او 22 گل ملی به ثمر رساند و در عنوانی منحصر به فرد در تاریخ فوتبال آسیا رکورد برترین گلزن ملی را به خود اختصاص داد.

همچنین بازیکن بایرن مونیخ شانس این را داشت تا در کنار ستاره هایی چون باقری، مهدوی‌کیا و عزیزی عنوان برترین گلزن مرحله مقدماتی جام جهانی را با زدن 12 گل به خود اختصاص دهد تا با رکوردی دیگر جاودانه شود.

گلزنی مقابل عربستان، عراق، تایلند و درخشش مقابل تیم های آسیایی هم بخشی از این گزارش را به خود اختصاص داده است.

در قلب گزارش به لحظه نگاری دیدار به یاد ماندنی و گل‌های سرنوشت ساز و فراموش نشدنی ایران مقابل کره‌جنوبی در دیداری که علی دایی 4 گل در یک بازی به ثمر رساند و یک تنه یک تیم بود، آمده است.

در انتها با اشاره به افتخارت و عملکرد تکرار نشدنی دایی و نقش مهم او در فوتبال آسیا قید شده است.

[ منبع این خبر سایت برترین ها-ورزشی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت برترین ها-ورزشی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن با ایمیل khabargroup.info@gmail.com ارتباط برقرار نمایید..

تبلیغات

جدیدترین اخبار ورزشی

تبلیغات