موقعیت المپیک را از دست دادم / به خاطر مصدومیت بدشانسی آوردم

به گزارش خبرنگار مهر، این روزها شاهد برپایی آخرین اردوی تدارکاتی ملی پوشان دوچرخه سواری در سرعین اردبیل برای کسب آمادگی و مشخص شدن چهره نفرات اعزامی به المپیک ریو برزیل هستیم. این اردو در حالی سه شنبه هفته پیش رو به کار خود پایان می دهد که کمیته فنی فدراسیون از بهنام ملکی رکابزن جوان و شایسته ایران نیز برای حضور در این اردو دعوت کرده بود اما این دوچرخه سوار در اردو حاضر نشد. 

بهنام ملکی که ماه گذشته همراه با تیم باشگاهی اش شهرداری تبریز در تور بین المللی دوچرخه سواری ژاپن شرکت کرده بود و حتی در دومین مرحله این تور نیز پیراهن کوهستان را از آن خود کرد به دلیل زمین خوردن در مراحل نهایی تور دچار آسیب دیدگی شد. این آسیب دیدگی باعث شد تا این رکابزن حضور در اردوهای نهایی و در نهایت شانس المپیکی شدن را از دست دهد.  

بهنام ملکی در گفتگو با خبرنگار مهر ، گفت: متاسفانه در یکی از مراحل نهایی تور ژاپن زمین خوردم و به خاطر همین آسیب دیدگی شرایط نامناسبی دارم . بدنم از ناحیه زخم های آسیب دیده دچار عفونت و التهاب شده و در حال حاضر دارو مصرف می کنم. بعد از تور ژاپن هم به شدت دچار آنفلوانزا شده و همین مسئله باعث تضعیف شرایط بدنی ام شد. 

وی افزود: به حدی شرایط بدی داشتم که نتوانستم در اردوی سرعین حاضر شوم. خودم دوست دارم که در المپیک ریو باشم و برای این هدف هم خیلی زحمت کشیدم اما به خاطر دور شدن از تمرینات در این چند هفته و ادامه وضعیت عفونت بدن ام نمی توانم در اردو و مسابقات باشم. حتی تیم باشگاهی ام شهرداری تبریز هفته آینده راهی تور چین هایلک می شود اما به خاطر استفاده از آنتی بیوتیک و ادامه درمان ام نمی توانم این تیم را همراهی کنم. 

ملکی که یکی از رکابزنان جوان تیم ملی است، گفت: در این مدت فدراسیون و آقایان خالقی دبیر و چایچی سرمربی تیم مرتبا به من زنگ میزدند و می خواستند که اگر شرایط ام بهتر شده به اردو بیایم اما نشد. 

وی با اظهار تاسف از این مسئله و اینکه با آسیب دیدگی ام در این زمان بدشانسی آوردم،  گفت: هر چند تنها ۲۴ سال سن دارم و سالهای سال می توانم در تیم ملی باشم اما با بوجود آمدن این مشکل فرصت و موقعیت های خوب حضور در المپیک برزیل را از دست دادم. 

رکابزن اهل زنجان خاطرنشان کرد: معتقدم در این موقعیت باید با تجربه ترها به المپیک بروند. مسیر المپیک ۲۳۰ کیلومتر بوده و باید چند ساعتی در مسیرهای سخت رکاب زد و من با افت توان بدنی ام در این مدت نمی توانم خود را به شرایطی برسانم که بتوانم چندین ساعت روی زین نشسته و رکاب بزنم پس بهتر است با تجربه تر ها راهی این رقابتها شوند. برای من فرصت هست و می توانم به المپیک بعدی هم فکر کنم. 

تیم ملی دوچرخه سواری کشورمان خود را برای حضور در المپیک برزیل آماده می کند. تاکنون احد کاظمی با میل شخصی و بهنام ملکی به دلیل آسیب دیدگی از حضور در اردوهای المپیکی و این رقابتها انصراف داده اند. قرار است کمیته فنی فدراسیون در پایان اردوی سرعین تکلیف سه نفر اصلی و نفر ذخیره اعزامی به المپیک را مشخص کنند. 

[ منبع این خبر سایت مهر-ورزشی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-ورزشی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن با ایمیل khabargroup.info@gmail.com ارتباط برقرار نمایید..

تبلیغات

جدیدترین اخبار ورزشی

تبلیغات