برنامه نوجوانان بی نظیر است/ مشکل همه تیم های هندبال دفاع است

به گزارش خبرنگار مهر ، تیم هندبال نوجوانان ایران این روزها برای حضور در یک اردوی تدارکاتی و مسابقات دوستانه در تونس به سر می برد. این تیم خود را برای حضور در مسابقات قهرمانی آسیا نوجوانان و انتخابی مسابقات قهرمانی جهان آماده می کند. 

مهدی رهبری سرمربی تیم هندبال نوجوانان در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: ما از سوم تیرماه در این اردوی تدارکاتی به سر می بریم و تاکنون دو دیدار را پشت سر گذاشته ایم. تمرینات خوبی بوده و مسابقات به نظرم برای تیم مفید بوده است. 

وی ادامه داد: ما در دومین دیدارمان برابر تیم هندبال نوجوانان تونس قرار گرفتیم این تیم در نیمه دوم با برهم زدن نظم تاکتیکی حمله ایران بازیکنان ما را دچار اشتباهات فردی و لو دادن توپ ها کرد و در نهایت با ضد حملات توانست بازی را به سود خود تمام کند. 

سرمربی تیم هندبال نوجوانان کشورمان خاطر نشان کرد: مقابله با سیستم های دفاعی باز نقطه ضعف تمامی رده های تیم های ملی ایران می باشد و باید برای حل این مشکل برنامه ریزی کرد. ضروری است تا تمامی تیم های رده های سنی پایه در شهرها و باشگاه ها از ابتدا به بازیکنان در این خصوص آموزش های لازم و مستمر را ارائه دهند تا بازیکنان بتوانند با کسب مهارت در این شیوه بازی توانائی های خود را بالا ببرند. 

وی در پاسخ به این سوال که چرا تونس برای برگزاری اردوهای تدارکاتی تیم نوجوانان در نظر گرفته شد، گفت: تیم های تونس صاحب سبک در هندبال آفریقا هستند. بازی آنها به سبک تیم فرانسه نزدیک است. در مجموع تیم های خوبی دارند.  تیم هندبال نوجوانان آنها در بین ده تیم برتر جهان قرار دارد . تیم بزرگسالان آنها هم تاکنون ۶ بار قهرمان آفریقا شده است. در کنار آن این تیم این روزها خود را برای مسابقات قهرمانی قاره آفریقا و انتخابی رقابتهای جهانی آماده می کند. 

رهبری تصریح کرد: بعد از برگزاری این اردو ۱۸ تیرماه راهی تبریز می شویم تا در تورنمنت بین المللی این شهر در ایران شرکت کنیم. ما امیدواریم با برپایی این اردو در خارج از کشور و حضور در این تورنمنت نقاط ضعف و قوت خود شناخته و به شرایط ایده آلی دست یابیم. 

وی در ادامه به برنامه های احتمالی این تیم در پایان تیرماه اشاره کرد و گفت: از ۲۳ تیرماه چند روزی استراحت می کنیم. در تدارک حضور در تورنمنت لهستان هستیم . قرار است در این مسابقات تیم های لهستان ، لیتوانی و ایتالیا نیز حاضر شوند. این تیم ها در زمره تیم های سطح بالای هندبال اروپا هستند و با حضور در مسابقات نوجوانان تجربه با ارزشی از رقابت با این تیم ها بدست می آورند. در پایان این تورنمنت به شناخت نهایی به بازیکنان خواهیم رسید و ترکیب تیم را برای مسابقات قهرمانی آسیا مشخص میکنیم. 

سرمربی تیم ملی هندبال کشورمان خاطرنشان کرد: این تدارکات در نوع خودش برای اولین بار در سطح رده سنی نوجوانان در ایران در رشته هندبال برنامه ریزی شده است. این توجه کاملا هدفمند برای تیم های پایه معطوف شده و این مسئله با ارزش بوده و باید از مسئولین فدراسیون از این بابت قدردانی شود.

وی بیان کرد: ما چشم انداز آینده هندبال را می بینیم و من امیدوارم با ادامه روند پشتوانه سازی برای تیم های پایه که در کمتر از هشت سال آینده شاهد یک روند رو به رو رشد برای تیم های هندبال کشورمان باشیم. 

مسابقات هندبال نوجوانان قهرمانی آسیا شهریور ماه سال جاری در بحرین برگزار می شود و تیم ایران در این رقابته حاضر خواهد بود. 

[ منبع این خبر سایت مهر-ورزشی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-ورزشی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن با ایمیل khabargroup.info@gmail.com ارتباط برقرار نمایید..

تبلیغات

جدیدترین اخبار ورزشی

تبلیغات