ورود اُدکلن به ایران، اتفاقی که در فدراسیون دوومیدانی سابقه داشته/ پای یک نفر در میان است

دوومیدانی
فدراسیون دوومیدانی بار دیگر درگیر حاشیه‌ای خودساخته شده و این در شرایطی است که طبق اعلام سرپرست دبیری پیشین این فدراسیون، اتفاقی که اخیراً در ماجرای ورود ادکلن‌ به ایران رخ داده در گذشته به شکلی دیگر در این فدراسیون تکرار شده است.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، فضای این روزهای فدراسیون دوومیدانی شاید بیش از آنکه المپیکی باشد، سمت و سوی دیگری گرفته است.

درست است که در فاصله 35 روز تا المپیک، نفرات المپیکی در کشورهای مختلف خارجی اردوهای خود را سپری می‌کنند، درست است که همه تلاش‌ها در جهت کسب سهمیه المپیک در واپسین روزهای مهلت این هدف است، درست است که به قول مسئولان فدراسیون هیچ کار مانده‌ای در این بازه زمانی وجود ندارد اما یک حاشیه کوچک می‌تواند همه این تلاش‌ها را بر باد دهد و شاید به نوعی برخی اقدامات موثر نیز پس از این حاشیه کمتر به چشم بیاید؛ درست نمونه حاشیه‌ای که اخیراً مطرح شده است.

آنطور که برخی منابع در فدراسیون دوومیدانی نیز تایید کرده‌اند، ماجرا از این قرار است که در زمان بازگشت تیم دوومیدانی جوانان ایران از مسابقات قهرمانی آسیا از ویتنام که مجید کیهانی، رئیس فدراسیون نیز حضور داشت، بسته‌ای حاوی نزدیک به 20 اُدکلن از رئیس فدراسیون گرفته و ضبط می‌شود.

در ادامه و با انجام نامه‌نگاری‌هایی، این بسته به کیهانی باز‌می‌گردد و او هم این ادکلن‌ها را در میان کارکنان فدراسیون توزیع می‌کند و در واقع به آنها هدیه می‌دهد.

در این میان برخی نکات وجود دارد که اشاره به آنها خالی از لطف نیست. نکته‌ اولی که وجود دارد، این است که ورود تعداد محدودی از یک کالا به داخل کشور طبق مقررات گمرکی مشکلی ندارد، اما اگر این ورود با تعداد بیشتری انجام شود، تخلف محسوب و کالا ضبط می‌شود؛ درست همانند اتفاقی که برای رئیس فدراسیون دوومیدانی افتاد. ورود چنین تعدادی معمولاً با نیت تجارت است و ضبط آنها نیز با همین دلیل انجام می‌شود. حالا هم اینکه کیهانی با وجود مسافرت‌های مختلف به کشورهای خارجی و وجود چنین قانونی دست به خرید اُدکلن از خارج از کشور زده، کاری عجیب بوده است.

نکته دوم مربوط به چرایی این خرید است. در برخی از شبکه‌های اجتماعی دلیل دیگری برای این خرید عنوان شد و این در حالی بود که فدراسیون این اُدکلن‌ها را به کارکنانش هدیه داد. سؤال اصلی این است چرا باید اُدکلن‌هایی که تقریباً 50 هزار تومان ارزش دارند، از خارج از کشور خریداری شوند؟ مگر این نیست که در ایران، همین اجناس وجود دارند؟

نکته بعدی که بسیار قابل تأمل‌ است، مربوط به انجام چنین کارهای در سال‌های گذشته می‌شود. پیش از این فردی که هم اکنون نیز در فدراسیون حضور دارد، بارها اقدام به واردات وسایل ورزشی و فروش آنها به ورزشکاران کرده است.

احسان مهاجرشجاعی، سرپرست دبیری پیشین فدراسیون در این باره به خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، گفت: این فرد در مسافرت‌های قبلی و حتی در زمان که من ورزشکار بودم، به ورزشکاران می‌گفت چمدان‌های پُر از وسایل را رد کنند. ورزشکاران نیز از ترس اینکه خط نخوردند (با توجه به حضور این فرد در کمیته فنی) یا شرایط دیگری برایش پیش نیاید، مجبور به این کار می‌شدند. سال گذشته و در زمان حضور من در فدراسیون جلوی این فرد گرفته شد، اما او به این فدراسیون بازگشته و مشغول به فعالیت است. این فرد بیشتر به فکر فروش اجناسش است.

به گزارش تسنیم مسئولان فدراسیون دوومیدانی باید در این باره شفاف سازی کرده و بگویند چرا دست به چنین اقدامی که مسبوق به سابقه هم بوده، زده‌اند. در روزهایی که حاشیه‌های دوومیدانی به حداقل رسیده بود، باز هم یک کار اشتباه از سوی مسئولان این فدراسیون، سر و صدا کرد تا این رشته المپیکی همچنان به‌دور از آرامش باشد.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم ورزشی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم ورزشی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن با ایمیل khabargroup.info@gmail.com ارتباط برقرار نمایید..

تبلیغات

جدیدترین اخبار ورزشی

تبلیغات