فوتبال ایران، حیاط خلوت پیرمرد کروات/ بگوویچ خیال رفتن ندارد

به گزارش خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری میزان، سال 1378 بود که وینگو بگوویچ کروات برای اولین بار به فوتبال ایران آمد. او که پیش از حضور در کشورمان سابقه مربیگری چندانی نداشت و تنها در دو تیم گمنام مربیگری کرده بود هدایت تیم فولاد خوزستان را بر عهده گرفت.

در آن زمان فولادی‌ها در رده‌های پایه سرمایه‌گذاری بسیاری کرده بودند و بگوویچ با استفاده از این بازیکنان توانست عملکرد نسبتا موفقی در این تیم داشته باشد. با این حال بگوویچ در طول 4 سال حضورش در فولاد توفیق دیگری نتوانست کسب کند.

اما در نهایت تعجب این مربی توانست سرمربیگری پرسپولس را کسب کند. پرسپولیسی‌ها در آن زمان یکی از پرستاره‌ترین تیم‌های ایران محسوب‌ می‌شدند و بازیکنان بزرگی نظیر علی دایی، مهرداد میناوند، جواد کاظمیان و .. را در اختیار داشتند. اما این مربی در این تیم ناموفق بود.

بگوویچ پس از جدایی از پرسپولیس، مدتی را در لیگ امارات و تیم الوصل سپری کرد که در آنجا هم خیلی زود اخراج شد. از آن زمان تاکنون بگوویچ در تیم‌های مختلف لیگ برتری و لیگ یکی به مربیگری پرداخته، بدون آنکه تیم تحت رهبری‌اش بتواند موفقیتی را کسب کند. او هر سال از تیمی به تیم دیگر می‌رود و مشخص نیست بر چه مبنایی این مربی ه سال در یک تیم حضور دارد.

به نظر می‌رسد پیرمرد کروات جایی بهتر از کشورمان را برای مربیگری سراغ ندارد که اگر غیر از این بود حداقل یک تیم خارجی ولو سطح پایین خواهان به خدمت گرفتنش بود. او هر سال با قراردادهای چند صد میلیونی ایرانگردی می‌کند و از شهری به شهر دیگر می‌رود و هدایت یک تیم دسته اولی را بر عهده می‌گیرد و در آخر بدون کسب هیچ موفقیتی به تیمی دیگر می‌رود و این چرخه معیوب همچنان ادامه دارد.

ای کاش تیم‌های دسته اولی کشورمان به جای استفاده از بگوویچ از مربیان جوان وطنی استفاده می‌کردند، چرا که وقتی مشخص است که این مربی نمی‌تواند موفقیتی را کسب کند چه بهتر که یک مربی ایرانی روی نیمکت تیم بنشیند.

سخن پایانی اینکه بگوویچ که آغاز مربیگری‌اش در کشورمان بوده با ادامه روند موجود جشن بازنشستگی‌اش را نیز در ایران برگزار خواهد کرد.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت میزان-ورزش می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت میزان-ورزش منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن با ایمیل khabargroup.info@gmail.com ارتباط برقرار نمایید..

تبلیغات

جدیدترین اخبار ورزشی

تبلیغات