اختتامیه لیگ فرم تکواندو جام رمضان برگزار شد

به گزارش خبرنگار ایرنا دراین دوره از مسابقات که از بیستم خردادماه امسال آغاز شده بود، تکواندوکاران راه یافته به مرحله پایانی در چهار رده تیمی از سراسر استان پنجشنبه شب در منطقه آزاد انزلی با یکدیگر به رقابت پرداختند.
در این دوره از رقابت ها 40تکواندوکار از 12باشگاه شهرستان های مختلف گیلان شرکت کرده که پس از چهار هفته رقابت نفرات برتر در رده های انفرادی، تیمی و ابداعی انتخاب و جهت اعزام به مسابقات کشوری مشخص شدند.
این مسابقات در رده های سنی زیر 12سال، 12تا 14سال، 15تا 17سال، 18 تا 30سال ، 31تا 40سال و 41تا 50سال و در رده های تیمی 15تا 17سال، 18تا 30سال ، ابداعی و انفرادی بین ورزشکاران این رشته پر طرفدار برگزار شد.
فرم یا پومسه در تکواندو یعنی مبارزه با حریف فرضی، با تکنیک‌‌های ترکیبی دست و پا، همراه سرعت و قدرت که اجرای این تکنیک‌ها، به‌صورت استاندارد و کلاسیک در تمام دنیا یکسان بوده و در کلیه آزمون‌های ارتقاء کمربند، از جایگاه و اهمیت بسیاری برخوردار است.
فرم جزو اولین آموزش‌های هر شخص در کلاس تکواندو بوده و بزرگترین عامل در تشخیص میزان مهارت واقعی یک تکواندوکار، چگونگی اجرای فرم توسط او است.
فرم در ورزش تکواندو پومسه و در کاراته، کاتا نامیده می شود.
بندرانزلی در 40کیلومتری شمال غرب مرکز استان گیلان قرار دارد.
6030/7471/2007

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-ورزشی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-ورزشی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن با ایمیل khabargroup.info@gmail.com ارتباط برقرار نمایید..

تبلیغات





جدیدترین اخبار ورزشی

تبلیغات