تکواندو شانس کسب مدال المپیک دارد/ توقعات از هوگوپوشان جوان کشورمان بالا نرود

به گزارش خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری میزان، بی‌تردید تکواندوی ایران یکی از شانس‌های اصلی کسب مدال در بازی‌های المپیک 2016 ریو است اما باید به این مسئله توجه داشت که آیا توقع کسب چهار مدال از این رشته در میدان المپیک منطقی به نظر می‌رسد یا خیر؟

تکواندوی ایران 6 شانس کسب سهمیه المپیک (4 نفر در آقایان و 2 نفر در بخش بانوان) داشت که فرزان عاشورزاده، مهدی خدابخشی، سجاد مردانی در بخش آقایان و کیمیا علیزاده در بانوان موفق به کسب سهمیه المپیک ریو شدند و بهنام اسبقی و اکرم خدابنده هم از حضور در المپیک بازماندند.

روشن است که هر 4 المپین تکواندو از بهترین‌های جهان در وزن خود هستند اما باید پذیرفت که نمی‌توان از تمام این نفرات توقع حضور روی سکوی المپیک را داشت.

با توجه به اینکه سهمیه المپیک تکواندو برای هر کشور افزایش پیدا کرده است بسیار بعید به نظر می‌رسد که یک کشور علی رغم تمام شایستگی‌هایش در تمامی اوزان موفق به کسب مدال المپیک شود.

روشن است که مسئولان فدراسیون جهانی تکواندو علاقه زیادی به پخش شدن مدال‌ها بین تمام کشورها دارند و صرف نظر از سطح بالای کیفی این رقابت‌ها کسب چهار مدال توسط هوگوپوشان کشورمان در میدان المپیک کاری بسیار دشوار است.

تکواندوی ایران با فرزان عاشورزاده 20 ساله، مهدی خدابخشی 25 ساله، سجاد مردانی 28 ساله و کیمیا علیزاده 18 ساله در المپیک ریو شرکت خواهد کرد. تیمی جوان که بی‌تردید یکی از شانس‌های اصلی کسب مدال در المپیک 2016 ریو است.

درست است که تکواندو در ادوار گذشته المپیک همواره یکی از رشته‌های مدال آور بوده اما بهتر است نگاه‌ها به این رشته کمی منطقی باشد تا فشار از روی دوش هوگوپوشان جوان کشورمان برداشته شود تا 4 تکواندوکای کشورمان بدون استرس و دلهره روی شیاپ چانگ ریو حاضر شوند.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت میزان-ورزش می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت میزان-ورزش منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن با ایمیل khabargroup.info@gmail.com ارتباط برقرار نمایید..

تبلیغات

جدیدترین اخبار ورزشی

تبلیغات