بیرالوند نخستین مدال وزنه برداری را برای ایران کسب کرد

به گزارش ایرنا از فدراسیون وزنه برداری؛ رقابتهای دسته 94 کیلوگرم قهرمانی جوانان جهان از ساعت 18:30 در سالن ژیمناستیک رینو در تفلیس گرجستان برگزار شد.
رضا بیرالوند ملی پوش کشورمان که با 8 وزنه بردار دیگر رقابت می کرد در اولین حرکت خود وزنه 156 کیلویی را نتوانست مهار کند ولی در دومین حرکت 156 کیلوگرم را بالای سر برد و در حرکت سوم وزنه 161 کیلوگرم را به ثبت رساند. تا در حرکت یکضرب به مقام برسد.
همچنین 'منتانو' از کلمبیا با ثبت وزنه 172 کیلوگرم مدال طلای دسته 94 کیلوگرم را بدست آورد.'سوبیرف' از ازبکستان با مهار وزنه 170 کیلوگرم به مدال نقره دست یافت.
نکته قابل توجه این مسابقات خارج شدن ولادیمیر حوزا وزنه بردار اوکراینی بود که وی در استارت لیست اولیه با رکورد ورودی ۳۷۰ کیلوگرم جایگاه نخست قرار گرفته بود، نتوانست سه بار پیاپی وزنه های خود را بالای سر ببرد.
حاشیه های رقابت دسته 94 کیلوگرم:
بیرالوند با روحیه و انگیزه بالا در مراسم معارفه حاضر شد.
تماشاگران گرجستانی 'چخیدزه 'وزنه بردار خود را به شدت تشویق می کردند و او در حرکت یکضرب با 150 کیلوگرم به مقام هفتم رسید.
تماشاگران ارمنستانی در سالن حضور دارند تا ساموئل گاسپاریان را خیلی پرشور تشویق کنند و او نیز با 160 کیلوگرم چهارم شد.
رقابتهای وزنه برداری قهرمانی جوانان جهان در ششمین روز با یک اتفاق ناخوشایند همراه بود که وزنه بردار مکزیکی از ناحیه سر مجروح شد.
رقابتهای قهرمانی جوانان جهان نخستین اتفاق ناخوشایند و دلخراش را در ششمین روز سپری کرد.
در رقابت دسته 94 کیلوگرم گروه (B) وزنه بردار مکزیکی در حالی که قصد داشت در حرکت یکضرب وزنه خود را بالای سر ببرد، وزنه به پشت سرش اصابت کرد تا او را از ناحیه پشت سر مجروح کند و سرش شکافته شود.
البته این وزنه بردار بعد از رسیدگی های به موقع دکتر داود باقری رییس کمیته پزشکی فدراسیون وزنه برداری کشورمان بعنوان پزشک مسابقات؛ بخیه شد و پس از درمان کامل برای حرکت دوضرب به روی تخته رفت.
ورزشی**1210 1568

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-ورزشی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-ورزشی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن با ایمیل khabargroup.info@gmail.com ارتباط برقرار نمایید..

تبلیغات

جدیدترین اخبار ورزشی

تبلیغات