بوفون: آلمان روی کاغذ برتر است ولی حکایت زمین فرق می‌کند

بوفون: آلمان روی کاغذ برتر است ولی حکایت زمین فرق می‌کند ورزش > لیگ برتر - سایت خبرورزشی خبرورزشی نوشت: بوفون با 38 سال سن هنوز انگیزه زیادی برای رسیدن به پیروزی دارد و فعلاً هم که تیمش یکی از مدعیان جدی فتح جام است.

جانلوئيجي بوفون بدون ترديد ستاره اصلي تيم ملي ايتاليا در راه رساندن كشورش به يك‌چهارم نهايي يورو است‌؛ او با 38 سال سن هنوز انگيزه زيادي براي رسيدن به پيروزي دارد و فعلاً هم كه تيمش يكي از مدعيان جدي فتح جام است. البته خودش هنوز همان بازي رواني‌اي كه پيش از شروع جام به كار گرفته بود را رعايت مي‌كند و مي‌گويد ايتاليا بخت اصلي قهرماني نيست. بوفون در ديدارهاي حساس توانسته دروازه تيم ملي كشورش را با واكنش‌هاي متعدد بسته نگه دارد و حالا هم كه با 19 كلين‌شيتي كه ايتاليا در يورو ثبت كرده، تبديل به بهترين تيم تاريخ يورو از اين حيث شده. البته بوفون و تيمش حالا بايد به مصاف تيمي ديگر در يك‌چهارم نهايي بروند كه شباهت زيادي با خودشان دارد: آلمان. ژرمن‌ها هم خط دفاعي مستحكمي دارند و هنوز تيمي نتوانسته در اين جام دروازه‌شان را باز كند. از اين گذشته رقيب مرحله يك‌چهارم نهايي ايتاليا، دروازه‌باني به نام نوير دارد كه خيلي‌ها مي‌گويند او انقلابي در اين پست به وجود آورده. تقابل بوفون و نوير در يك‌چهارم نهايي يورو يكي از تقابل‌هاي حساس و مهيج است كه خيلي راحت برنده‌‌اش مي‌تواند خوشبين به حضور در نيمه‌نهايي و صعود به فينال باشد. بوفون، بعد از پيروزي مقابل اسپانيا در صحبت‌هايي كه «اكيپ» منتشر كرده به اين تقابل گريزي زده است.

* بوفون، اشتباه است اگر بگوييم اين تيم ايتاليا چيزي بيشتر از بقيه تيم‌هاي ايتاليا دارد؟
نه، كاملاً درست است. اين تيم ستاره ندارد ولي بازيكناني دارد كه نشان داده‌اند انگيزه زيادي دارند و ميل به پيروزي در آنها موج مي‌زند. اتفاقاً به همين خاطر است كه هواداران تيفوسي، هويت‌شان را با همين تيم درآميخته‌اند. خوشبختانه تيم هم كه فعلاً دارد نتيجه مي‌گيرد و لذت را به هواداران منتقل مي‌كند.

* شما اسپانيا، يكي از تيم‌هاي مدعي فتح جام را شكست داديد. حالا ديگر ايتاليا مدعي فتح جام شده است؟
اگر قرار باشد اين‌طوري فكر كنيم كه ما قوي‌ترين تيم شده‌ايم و ديگر كسي جلودارمان نيست، بهترين شيوه را پيدا كرده‌ايم كه خيلي زود به خانه‌هاي‌مان برگرديم. ايتاليا همچنان پايين‌تر از بقيه مدعيان فتح يورو قرار دارد. ما هنوز بايد سعي كنيم بهتر شويم، بايد بيشتر تمرين كنيم و سعي داشته باشيم تا جاي ممكن منسجم بمانيم. بهترين شيوه براي رسيدن به موفقيت اين است كه رفتار و نگرشي كه تا به حال داشته‌ايم و از آن جواب گرفته‌ايم را عوض نكنيم.

* بعد از بازي با اسپانيا رفتي اينيستا را در آغوش گرفتي و پيراهنت را با او عوض كردي. چرا؟
خب من از اينيستا خواستم تا پيراهن‌هاي‌مان را با هم عوض كنيم چون اين اولين باري بود كه توانستم او را شكست دهم.

* تو درباره تيفوسي‌ها حرف زدي و گفتي كه آنها را خوشحال كرده‌‌ايد. حمايت آنها از تيم در بازي مقابل اسپانيا چطور بود؟
حس خوبي است كه ببينيم هواداران ما با اين شخصيت و هويت، تيم‌شان را تشويق مي‌كنند. همان‌طور كه گفتم، شايد ما يك كهكشان ستاره نباشيم ولي تيمي داريم كه پر از بازيكنان بااراده و متعهد است.

* شما اسپانيا را برديد و حالا به آلمان رسيده‌‌ايد. تيمي كه دروازه‌باني به نام مانوئل نوير دارد. تو و مانوئل نوير‌؛ چه كسي بهترين دروازه‌بان يورو است؟
نوير قوي‌تر است چون او از من جوان‌تر است (نوير 30 ساله و بوفون 38 ساله است). فعلاً چيزي كه براي من جالب است اينكه چه در تيم ملي و چه در باشگاهم يوونتوس كسي قصد ندارد دروازه‌بان ديگري به جاي من بياورد.

* معني اين جمله مي‌شود اينكه ترسي از تقابل با آلمان كه قهرمان دنياست، نداريد؟
آلمان هم به اندازه اسپانيا ترسناك است. روي كاغذ آنها از ما قوي‌تر هستند ولي حكايت در زمين مسابقه، حكايت متفاوتي است.

 

256 41

 

کلید واژه ها: ایتالیا -

[ منبع این خبر سایت خبرآنلاین ورزشی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبرآنلاین ورزشی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن با ایمیل khabargroup.info@gmail.com ارتباط برقرار نمایید..

تبلیغات

جدیدترین اخبار ورزشی

تبلیغات