80 در صد پروژه های ورزشی مصوب سفررئیس جمهوری به بهره برداری رسید

حیدرعلی کامیاب پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا بیان کرد: خوشبختانه نگاه رئیس جمهوری و هیات دولت به ورزش نگاه حمایتی است و این امر سبب شکوفایی بیشتر ورزش کشور شده و طی سه سال گذشته نمود چشم گیری داشته است .
وی افزود: از دیگر مصوب های مهم سفر رئیس جمهوری به فارس تکمیل ورزشگاه 50 هزار نفری میانرود شیراز است که این پروژه ملی نیز که هم اینک 75 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و با تخصیص اعتبار لازم تا پایان سال مالی 95 افتتاح می شود.
کامیاب ادامه داد: از آنجا که برای تکمیل ورزشگاه میانرود نیاز به اعتبار بیشتری وجود داشت از این رو در سفر دکتر نوبخت معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی به شیراز اعتبار ویژه ای در نظر گرفته شد و افتتاح این پروژه پس از حدود 20 سال در پایان سال مالی 95 نقطه عطفی در ورزش کشور در دولت تدبیر و امید خواهد بود.
وی افزود: با تصویب وزیر ورزش و جوانان ادامه ساخت ورزشگاه میانرود شیراز که یک پروژه ملی است و در اختیار شرکت توسعه و تجهیز بود به اداره کل ورزش و جوانان فارس تفویض شد که تحقق این امر با حمایت استاندار ورزش دوست فارس شاهد سرعت بیشتری در ادامه ساخت آن خواهیم بود .
وی بیان کرد: 16 هکتار از زمین ورزشگاه میانرود که متعلق به ورزش و جوانان بوده و به تصرف شرکت کشت و صنعت عادل شیراز در آمده بود بر اساس ماده 33 اصلاحی قانون حفاظت و بهره برداری از جنگل ها و مراتع، رای به بازگشت این مقدار زمین به اداره کل ورزش و جوانان فارس صادر شد .
مدیرکل ورزش و جوانان فارس افزود: با افتتاح ورزشگاه میانرود با توجه به این اینکه از نظر سازه به طور زیبایی ساخته شده و گنجایش 50 هزار تماشاگر را دارد می تواند میزبان برگزاری مسابقات آسیایی و بین المللی باشد ضمن اینکه ادامه ساخت پیست دو چرخه سواری و دو ومیدانی این ورزشگاه نیز در دست اقدام است .
وی افزود : علاوه بر مصوبه سفر رئیس جمهوری با حمایت دولت تدبیرو امید طی یک سال گذشته 95 هزار متر مربع فضای ورزشی در سراسر استان فارس افتتاح شده و با توجه به ظرفیت بالای این استان و پایین بودن سرانه فضای ورزشی نسبت به قانون برنامه توسعه چهارم انتظار داریم که سرانه این استان افزایش یاید .
کامیاب در مورد بخش جوانان نیز گفت: پیش از دولت نهم و دهم 350 سازمان مردم نهاد در استان فارس فعال بود اما متاسفانه عدم حمایت دولت سبب شد این تعداد به 15 سازمان تقلیل یابد که این امر موجب بیکاری بسیاری از جوانان خلاق شد .
وی در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد : تلاش کردیم که مجددا این سازمان ها را احیا کنیم و طی یک سال گذشته موفقیت های خوبی در زمینه جوانان کسب کردیم و با همکاری تمام دستگاه های عضو ستاد ساماندهی جوانان در ارزیابی صورت گرفته از سوی وزارت ورزش و جوانان رتبه برتر کشور را کسب کردیم .
مدیرکل ورزش و جوانان نیز گفت :همچنین با پیشنهاد وزارت ورزش و جوانان از میان پنج کلان شهر داوطلب ایران برای پایتخت شدن جوانان جهان اسلام ، شهر شیراز به سازمان کشورهای اسلامی معرفی شد که این امر نیز در صورت تایید موفقیت بسیار خوبی برای کشورمان به دنبال خواهد داشت .
کامیاب بیان کرد: همچنین طی مذاکراتی که با سازمان کنفرانس کشورهای اسلامی داشتیم مقرر شد نخستین اجلاس خبرنگاران جوان در اواخر شهریورماه امسال با حضور تمام کشورهای عضو این سازمان در شیراز برگزار شود که این امر نیز سبب توسعه و تبادل افکار بین جوانان کشورمان با جوانان کشورهای اسلامی می شود.
7368 /1876

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-ورزشی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-ورزشی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن با ایمیل khabargroup.info@gmail.com ارتباط برقرار نمایید..

تبلیغات

جدیدترین اخبار ورزشی

تبلیغات