صعود یاران رونالدو ، تاریخ سازی ولز

اولین روز از مرحله یک هشتم نهایی یورو 2016 روز گذشته با سه دیدار آغاز شد که تیم های لهستان ، ولز و پرتغال موفق به صعود به جمع 8 تیم برتر  شدند. فراوری : حسین محمدی - بخش ورزشی تبیان یورو 2016

سوپر گل شاقیری پَرپَر شد

اولین بازی از مرحله یک هشتم نهایی یورو 2016 به وقت اضافه و ضربات پنالتی کشید. عصر دیروز تیم   های ملی سوئیس و لهستان در شهر سن اتین به مصاف هم رفتند که این بازی با پیروزی 5 - 4 لهستان در ضربات پنالتی به پایان رسید. جدال 2 تیم با گل دقیقه 39 بلاژیکوفسکی برای لهستان و گل زیبای دقیقه 82 ژردان شاقیری برابر سوئیس در پایان 90 دقیقه معمول و 30 دقیقه وقت های اضافی یک - یک مساوی شد تا کار به ضربات پنالتی کشیده شود، جایی که عقاب های سفید موفق به شکست حریف خود شدند.
 در نیمه اول لهستان که به عنوان تیم دوم گروه C بعد از آلمان به مرحله یک هشتم نهایی مسابقات صعود کرده بود، بازی را نسبت به سوئیسی که به عنوان تیم دوم گروه نخست به مرحله یک هشتم نهایی راه یافته بود ، هجومی تر آغاز کرد و چند بار از جناحین و روی ضربات شروع مجدد موقعیت گلزنی داشت تا این که در دقیقه 39 سرانجام به گل رسید و شاگردان آدام ناوالکا پیروز به رختکن رفتند. در نیمه دوم سوئیس تیم هجومی تر میدان بود و بیشتر از حریفش حمله کرد. این تیم چند موقعیت مسلم گلزنی داشت که یکی از آن ها را فابیانسکی دروازه بان لهستانی ها با دفع ضربه ایستگاهی زیبای رودریگس نگذاشت به گل تبدیل شود.
دومین بار این تیرک افقی دروازه بود که مانع به گل رسیدن سوئیسی ها شد. شاگردان ولادیمیر پتکوویچ اما در نهایت به هدف شان که گلزنی بود، رسیدند و این ژردان شاقیری بود که با زدن یکی از زیباترین گل های جام، کار را به تساوی کشاند. بال تیم فوتبال استوک سیتی با یک ضربه قیچی توپ را به تور دروازه لهستانی ها چسباند و اولین گل خود را در یورو 2016 به ثمر رساند.
 در نهایت بازی در وقت معمول (90 دقیقه) با تساوی یک - یک خاتمه یافت تا کار به وقت های اضافی کشیده شود اما در 30 دقیقه وقت های اضافی هم توپی از خط دروازه ها عبور نکرد تا ضربات پنالتی تعیین کننده برنده میدان باشد. در ضربات پنالتی در حالی  که  تمام بازیکنان لهستان ضربات شان را به گل تبدیل کردند، گرانیت ژاکا ضربه پنالتی دوم سوئیسی ها را به هدر داد و مسبب شکست 5 - 4 آن ها شد.

داربی بریتانیا به سود ولز تمام شد

در دومین دیدار از مرحله یک هشتم نهایی یورو 2016 ، 2 تیم بریتانیایی ولز و ایرلند شمالی به مصاف هم رفتند. بازی کاملا از جنس فوتبال بود؛ از جنس بریتانیای جدا شده از اروپا!
تیم تحت هدایت کریس کولمن در نخستین حضورش در مسابقات یورو با شکست ایرلند شمالی و رسیدن به جمع 8 تیم برتر این رقابت ها فراتر از حد انتظار ظاهر شد. در دومین بازی از مرحله  یک هشتم نهایی پانزدهمین دوره مسابقات فوتبال جام ملت های اروپا دیشب تیم های ملی فوتبال ولز و ایرلند شمالی در ورزشگاه 45 هزار نفری پارک دو پرنس شهر پاریس به مصاف هم رفتند.
 2 تیم که با حضورشان در همین مرحله هم کار بزرگی کرده بودند، برای دست زدن به کاری بزرگ تر رقابت نزدیکی با یکدیگر داشتند، اما در نهایت این شاگردان کریس کولمن بودند که با نتیجه یک - صفر از سد حریف خود گذشتند و برنده داربی بریتانیا نام گرفتند. تنها گل این بازی را هم گرت مک آئولی در دقیقه 75 روی ارسال گرت بیل از جناح چپ به اشتباه وارد دروازه خودی کرد تا ولز در نخستین حضورش در مسابقات یورو به مرحله یک چهارم نهایی برسد و اژدهای سرخ رکوردی تاریخی را از خود بر جای بگذارد. بازی در نیمه اول بسیار کسل کننده دنبال شد و هیچ موقعیت جدی ای بر روی دروازه ها خلق نشد.
بیشتر شاهد بازی فیزیکی بودیم و 2 تیم توان خلق موقعیت جدی ای  را نداشتند. در این نیمه تنها ایرلند شمالی  2 ضربه درون چارچوب زد و سهم ولزی ها صفر بود. بازی در نیمه دوم هم مثل نیمه اول کسل کننده بود. اولین موقعیت در دقیقه 53 روی ارسال رمزی از میانه زمین به قلب دفاع ایرلند شمالی شکل گرفت. در ادامه 2 تیم تنها زیر توپ می زدند و شاهد اتفاقی خاصی نبودیم تا این که ولز شروع به حمله کرد. آن ها 3،2 دقیقه روی دروازه ایرلند فشار آوردند و بیل نیز به سمت چپ رفته بود. در نهایت حمله سرخ پوشان ولزی در دقیقه  75 نتیجه داد و بازی با همین یک گل به پایان رسید و ایرلندشمالی از جام ملت های اروپا حذف شد.

یورو 2016

پرتغال 1 - 0 کرواسی / رستگاری در آخرین دقایق

دو تیم پرتغال و کرواسی سومین بازی مرحله یک هشتم نهایی یورو 2016 را برگزار کردند. در حالیکه هر دو تیم می دانستند که در صورت پیروزی در این بازی باید در مرحله یک چهارم به مصاف لهستان بروند. دو تیم خوش شانس بودند و در طرف آسان جدول قرار گرفتند و شاید همین بازی رو در روی آنها سخت ترین بازی ممکن برای آنها تا قبل از فینال احتمالی باشد که هر دو برای رسیدن به آن تلاش می کنند. کرواسی با صدرنشینی در گروه 4 به اینجا رسید و پرتغال هم با سوم شدن در گروه خودش به سختی مجوز حضور در جمع 16 تیم نهایی را پیدا کرد.
دو تیم در طول 90 دقیقه اصلا شبیه به بازی های قبلی خود نبودند. از پرتغال که انتظار می رفت با هدف گل نخوردن پا به زمین بگذارد. ولی در طرف مقابل اصلا خبری از آن تیم هجومی کرواسی نبود. بازی بسیار کسل کننده دنبال می شد و در 90 دقیقه دو تیم به تساوی 0-0 رضایت دادند.
در وقت های اضافه همه چیز تغییر کرد. هر دو تیم دیگر هر چه در توان داشتند گذاشتند و بازی نسبتا هجومی تر شد. در حالی که همه چیز رو پایان بود و دو تیم برای ضربات پنالتی آماده می شدند، تعویض طلایی فرناندو سانتوس به داد پرتغال رسید. در دقیقه 117 کرواسی روی یک حمله توپ را به تیر دروازه پاتریسیو کوبید و در برگشت پرتغالی های روی یک ضضد حمله برق آسا کاری کردند که شاید باورش برای خیلی ها سخت باشد. کوارشما که به عنوان بازیکن تعویضی وارد زمین شده بود، برای پرتغال گلزنی کرد و گره بازی را باز کرد.
با این گل شاید یکی از باورنکردنی ترین نتایج جام رقم خورد. با این گل کریس رونالدو و یارانش به جمع 8 تیم برتر رسیدند و سهم کرواسی از این جام اشک و افسوس بعد از این باخت بود. شاگردان کاکیچ در این جام خیلی خوب ظاهر شدند و به معنای واقعی اسیر این جمله شدند که : « فوتبال هیچوقت قابل پیش بینی نیست! »
پرتغال در مرحله بعد باید به مصاف لهستان برود.


منبع : اسپرت

تت
سفررر
ااا

[ منبع این خبر سایت تبیان-ورزشی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تبیان-ورزشی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن با ایمیل khabargroup.info@gmail.com ارتباط برقرار نمایید..

تبلیغات

جدیدترین اخبار ورزشی

تبلیغات