ناکامی دوباره مقابل تیم اول جهان

هفتمین تقابل ایران با پرافتخارترین تیم لیگ جهانی باز هم به سود مردان سرزمین قهوه تمام شد؛ برزیل 3- ایران یک. بخش ورزشی تبیان والیبال

شاگردان برناردو رزنده که تاکنون موفق شده اند 9  بار روی سکوی قهرمانی لیگ جهانی بروند، در دومین مصاف شان با بلندقامتان ایران در لیگ بیست وهفتم 3 امتیاز دیگر از کشورمان گرفتند. ایران که در بازی اول خود در قالب هفته اول لیگ جهانی در خاک برزیل با نتیجه 3- صفر به تیم اول رنکینگ جهانی باخته بود دیروز در دومین بازی هم نتوانست از سد حریف قدرش بگذرد.
شاگردان رائول لوزانو که تنها در ست دوم خوب بودند و موفق به ثبت نتیجه 26- 24 به سود خود شدند در ست های اول، سوم و چهارم (18-25، 16-25، 17-25) پر اشتباه ظاهر شدند تا بازنده میدان لقب بگیرند. این در حالی است که محمدجواد معنوی نژاد دریافت کننده ایران با کسب 16 امتیاز در دومین بازی هفته دوم باز هم امتیازآورترین بازیکن تیم کشورمان بود.
 در طرف مقابل اما والاس دسوزا با کسب 20 امتیاز، امتیازآورترین بازیکن بازی نامیده شد. ناگفته نماند سابقه رویارویی 2 تیم با یکدیگر در قالب لیگ جهانی به 7 بازی برمی گردد که حاصل آن 4 برد برای برزیل و 3 پیروزی برای ایران است.این در حالی است که برزیل علاوه بر 9 طلای لیگ جهانی، 5 نقره و 4 برنز هم از مجموع حضورش در این رقابت ها کسب کرده. ضمن این که این تیم 2 طلا و 3 نقره المپیک، 3 طلا و یک نقره قهرمانی جهان و 2 طلا و 3 برنز از جام جهانی در کارنامه دارد. گفتنی است؛ تیم ملی والیبال ایران در سومین و آخرین بازی خود در هفته دوم لیگ جهانی از ساعت 21:30 امشب به مصاف تیم ملی صربستان می رود.

 برد ایران مقابل بلغارستان در شروع هفته دوم

قبل از رویارویی با برزیل، تیم ملی ایران پنج شنبه و در اولین بازی خود در هفته دوم لیگ جهانی به مصاف بلغارستان رفت و با درخشش محمدجواد معنوی نژاد بازیکن 21 ساله خود موفق شد 3- یک (25-18، 20-25، 23-25، 20-25) شاگردان کنستانتینوف را شکست دهد. معنوی نژاد ستاره جوان تیم ملی با کسب 21 امتیاز در این بازی به عنوان امتیازآورترین بازیکن انتخاب شد.
عبادی پور هم 17 امتیاز گرفت. برد برابر بلغارستان در شرایطی رقم خورد که طبق شنیده ها صربستانی ها به عنوان میزبان هفته دوم برنامه بسیار نامطلوبی برای ایران در روز مسابقه در نظر گرفته بودند. آن ها حتی کار را به جایی رساندند که جلسه آنالیز 2 تیم بلغارستان و ایران در رختکن برگزار شد.
معروف در واکنش به این اتفاق گفت: «شاید خیلی صحبت کردن در مورد این مسائل بهانه تلقی شود اما ما نزدیک به یک ماه می شود که قاره پیمایی می کنیم. مسافت های طولانی، شرایط آب و هوایی متفاوت که امروز(پنج شنبه)هم سالن خیلی گرم بود برای بازی کردن. تمام این ها اذیت کننده و آزاردهنده است اما خوشحالم آنقدر تفکر حرفه ای و آنقدر نگاه مثبت در تیم هست که هر کسی در تیم کار خود را به نحو احسن انجام می دهند. تا الان این مسائل مشکل ساز نبوده اما نمی توان از آن غافل شد.»

 دیدار ست کوویچ با شاگردان اسبقش

یویستا ست کوویچ، سرمربی صربستانی اسبق تیم های ملی والیبال نوجوانان و جوانان ایران که در زمان بازی ایران با بلغارستان در سالن مسابقات حضور داشت بعد از بازی با شاگردان سابقش که حالا در تیم ملی بزرگسالان ایران توپ می زنند دیدار کرد. او در واکنش به پیروزی ایران مقابل بلغارستان هم گفت: «ایرانی ها والیبال را راحت بازی می کنند و به همین دلیل از بازی لذت می برند. ایران حالا استعدادهای بسیار خوب و با فیزیک مناسب دارد که بسیاری از کشورها از داشتن آن ها محروم هستند. بهترین پاسور جهان در ایران است. معروف بسیار آرام و مسلط بازی را اداره می کند. محمد موسوی و فرهاد قائمی دیگر مهره های کلیدی ایران هستند که هر مربی آرزوی داشتن آن ها را دارد.»


منبع: خراسان

تت
سفررر
ااا

[ منبع این خبر سایت تبیان-ورزشی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تبیان-ورزشی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن با ایمیل khabargroup.info@gmail.com ارتباط برقرار نمایید..

تبلیغات

جدیدترین اخبار ورزشی

تبلیغات