کاهش سهمیه ایران در آسیا قطعی شد

با قطعی شدن کاهش سهمیه ایران در لیگ قهرمانان آسیا تیم پرسپولیس هم مانند استقلال باید در مرحله پلی آف لیگ قهرمانان به میدان برود. بخش ورزشی تبیان المپیک

در پی عملکرد ضعیف تیم های ایرانی در 4 سال اخیر لیگ قهرمانان ایران در رنکینگ فنیAFC به رده سوم غرب آسیا سقوط کرد و پشت سر عربستان و امارات قرار گرفت تا سهمیه 3+1 ایران به سهمیه 2+2 کاهش پیدا کند و به این ترتیب دو تیم استقلال خوزستان و ذوب آهن قهرمانان لیگ و جام حذفی به طور مستقیم راهی مرحله گروهی لیگ قهرمانان شدند، پرسپولیس به عنوان تیم دوم لیگ راهی پلی آف لیگ قهرمانان شد و استقلال به عنوان تیم سوم لیگ راهی مرحله دوم مقدماتی پلی آف شد.
به این ترتیب پرسپولیس با یک تک دیدار خانگی و کسب پیروزی در تهران می تواند از پلی آف صعود کرده و راهی مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا شود، اما استقلال در مرحله دوم مقدماتی پلی آف کار سخت تری پیش رو دارد، آبی پوشان ابتدا در یک تک دیدار خانگی میزبان یکی از تیم های صعود کننده از مرحله اول مقدماتی هستند و تازه در صورت پیروزی راهی پلی آف خواهند شد، اما استقلال در مرحله پلی آف در یک تک دیدار مهمان حریف خواهد بود و باید برای صعود در خانه حریف پیروز شود، به عنوان مثال ممکن است استقلال در پلی آف ممکن است مهمان الجیش قطر، التعاون عربستان یا الوحده امارات باشد.

مرحله اول پلی آف

در مرحله اول پلی آف 6 تیم الزورا عراق، الوحدات اردن، الحدید بحرین، الفنجا عمان، الصفا لبنان و قهرمان سوریه به مصاف هم خواهند رفت و 3 تیم پیروز راهی مرحله دوم پلی آف خواهند شد.

مرحله دوم پلی آف

در این مرحله 5 تیم استقلال ایران، السد قطر، الکویت کویت و دو نماینده ازبکستان حضور دارند که 3 تیم صعود کننده از مرحله اول به آنها اضافه شده و این 8 تیم در تک دیدار رودررو به مصاف هم رفته و 4 تیم پیروز راهی پلی آف خواهند شد. در این مرحله استقلال به قید قرعه به مصاف یکی از تیم های صعود کننده از مرحله اول یا الکویت خواهد رفت.

مرحله پلی آف

در پلی آف غرب قاره 4 تیم التعاون عربستان، الوحده امارات، پرسپولیس ایران و الجیش قطر میزبان 4 تیم صعود کننده از مرحله مقدماتی بوده و 4 تیم پیروز راهی مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا خواهند شد. به این ترتیب پرسپولیس در پلی آف میزبان است و استقلال در صورت حضور در پلی آف در این مرحله مهمان است.


منبع : اسپرت

تت
سفررر
ااا

[ منبع این خبر سایت تبیان-ورزشی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تبیان-ورزشی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن با ایمیل khabargroup.info@gmail.com ارتباط برقرار نمایید..

تبلیغات

جدیدترین اخبار ورزشی

تبلیغات