مسی بهترین گلزن تاریخ آرژانتین شد

 

اعجوبه آرژانتینی با گلزنی برابر آمریکا رکورد گابریل باتیستوتا را شکست.  آرژانتین در نیمه نهایی کوپا آمریکا با 4 گل آمریکا را شکست داد و به فینال رسید. 

بخش ورزشی تبیان

مسی

 لیونل مسی دومین گل آرژانتین را در دقیقه 31 و از روی ضربه کاشته به ثمر رساند و برترین گلزن تاریخ آرژانتین شد. مهاجم بارسلونا 55 گله شد و با یک گل بیشتر از باتیستوتا به این عنوان دست یافت.

لئو برای رسیدن به این رکورد به 110 بازی ملی نیاز داشت اما باتیستوتا توانست در 77 بازی ملی 54 بار برای آلبی سلسته گلزنی کند. این رکورد در بین سال های  1991 تا 2002 به ثبت رسید. ستاره تیم ملی آرژانتین از این که رکورد گابریل باتیستوتا را شکسته، خوشحال است اما عنوان کرد او و هم تیمی هایش با هدف دیگری پا به مسابقات کوپا آ مریکا 2016گذاشته اند.

 او در پایان بازی در گفت وگو با خبرنگاران گفت: «این تیم آرژانتین شایسته این برد و رسیدن به فینال این مسابقات است چون سخت تلاش کرده و از همان بازی اول در تقابل با حریف سرسختی همچون شیلی تا به این مرحله کارش را به خوبی انجام داده است. ما در جریان این دوره کوپا آمریکا هم به لحاظ کارهای دفاعی هم به لحاظ کارهای هجومی پیشرفت کردیم چون واقعا رویای قهرمانی در این تورنمنت را داریم.» کاپیتان و یارانش در کوپا آمریکای قبلی در فینال و در ضربات پنالتی بازی را به شیلی واگذار کردند و در فینال جام جهانی 2014 مقابل آلمان شکست خوردند.

 مسی در مورد بازی در سومین فینال متوالی گفت: «خوشحالم چون به فینال یک تورنمنت دیگر رسیدیم. این سومین فینال متوالی ما در تورنمنت های اخیر است. امیدوارم بتوانیم این بار قهرمانی را از آن خود کنیم چون شایسته اش هستیم. به هر حال باید از هر بازی چیزهایی آموخت. حالا یک سال از آخرین دوره کوپا آمریکا می گذرد و پس از شکست در فینال دوره قبل به لحاظ تیمی قوی تر شده ایم. از آن به بعد ما پیشرفت زیادی کرده ایم.»

 ستاره بارسلونایی آلبی سلسته همچنین در ارزیابی بازی گفت: «گل زودهنگام ما در این بازی و گل دوم که بلافاصله به ثمر رساندیم، سبب شد تا بر بازی سوار شویم و توپ و میدان را بیشتر در اختیار داشته باشیم. به نظرم ما بازی کاملی را به نمایش گذاشتیم. خوشحالم که خودم هم با گل کردن آن ضربه ایستگاهی تبدیل به گلزن برتر تاریخ تیم ملی آرژانتین شدم، اما ما برای هدف دیگری پا به این رقابت ها گذاشتیم.»

مسی در پایان خاطرنشان کرد: «در فینال ممکن است نتیجه برد یا شکست رقم بخورد، اما حضور در 3 فینال متوالی شایسته احترام و اعتبار است. امیدوارم این بار در فینال این دوره از کوپا آمریکا به پیروزی برسیم.»


منبع : اسپرت

تت
سفررر
ااا

[ منبع این خبر سایت تبیان-ورزشی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تبیان-ورزشی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن با ایمیل khabargroup.info@gmail.com ارتباط برقرار نمایید..

تبلیغات

جدیدترین اخبار ورزشی

تبلیغات