انتقام استقلال از پرسپولیس در نقل و انتقالات

یك هفته بعد از انتقال وحید امیری به پرسپولیس، نوبت به استقلال رسید كه انتقام باخت در آن دوئل را از قرمزها بگیرد و در بازار نقل وانتقالات خودی نشان بدهد. كاوه رضایی، مهاجم فصل گذشته ذوب آهن اصفهان در طول چند روز اخیر به شدت مورد علاقه باشگاه پرسپولیس بود و چند مرحله مذاكره با او انجام گرفت، اما در نهایت این بازیكن سر از استقلال درآورد و پیراهن شماره9 این تیم را تصاحب كرد. حالا استقلال با یك ترافیك عجیب در خط حمله مواجه است. بخش ورزشی تبیان نقل و انتقالات استقلال

به اسم مهاجمان این تیم توجه كنید؛ كاوه رضایی، سجاد شهباززاده، بهنام برزای، جابر انصاری، علی قربانی و حتی بازیكنانی همچون علیرضا رمضانی یا محسن كریمی كه آنها هم قابلیت بازی در خط حمله را دارند. تازه فراموش نكنیم كار پیوستن آرش افشین هم به استقلال تمام شده و او نیز به این ترافیك افزوده خواهد شد. در این شرایط به نظر می رسد جذب كاوه برای استقلال بیشتر از آنكه توجیه فنی داشته باشد، جنبه انتقامی داشته است. آنها با جذب كاوه، هم موفق شدند پیوستن وحید امیری به پرسپولیس را تلافی كنند و هم برنامه های سرخپوشان برای فصل بعد را به هم زدند. بعد از جدایی طارمی و بنگستون، برانكو علاقه زیادی به جذب رضایی داشت، اما در نهایت این بازیكن هم سرخپوش نشد تا حالا پیشانی خط حمله هجومی ترین تیم لیگ، به بزرگ ترین نگرانی هواداران تبدیل شود.

 كلاف سردرگم

در حال حاضر پرسپولیس نیاز به جذب حداقل یك مهاجم هدف ایرانی دارد؛ بازیكنی كه قادر باشد به جای طارمی در تركیب اصلی به میدان برود و به اصطلاح كار را در بیاورد. یك هفته مذاكره با كاوه رضایی باعث شد مدیران این تیم از جذب بازیكنی مثل مهرداد محمدی غفلت كنند. محمدی كه به صراحت از علاقه اش به پرسپولیس سخن گفته بود، قابلیت بازی در همه پست های هجومی را دارد. او سال گذشته برای تیم بحران زده راه آهن 10گل زد، در حالی كه كاوه رضایی در كنار بهترین پاسورهای ایران (رجب زاده و حدادی فر) تنها موفق به زدن 6گل شده بود!
 با این وجود تعلل سرخپوشان باعث شد محمدی راهی سپاهان شود. دیگر گزینه ای كه اسمش كم وبیش در كنار پرسپولیس به گوش می رسید، آرش افشین بود، اما او هم در همین فاصله با استقلال توافق كرد تا به تیم رقیب بپیوندد. پرسپولیس حالا گزینه های محدودتری را برای خط حمله اش روی میز می بیند. شاید تنها بازیكنی كه در قواره های حضور ثابت در خط حمله پرسپولیس باقی مانده، مسعود حسن زاده باشد. این بازیكن فصل گذشته قراردادی یك میلیارد تومانی با ذوب آهن بست، اما چندان مورد اعتماد یحیی گل محمدی قرار نگرفت تا عمدتا نیمكت نشین باشد.
حسن زاده در حال حاضر آماده جدایی از ذوب آهن است، اما پرسپولیسی ها برای جذب این بازیكن با یك مشكل بزرگ مواجه هستند؛ اینكه او هنوز دو فصل دیگر با ذوب قرارداد دارد و خروجش از این باشگاه مستلزم صدور رضایتنامه خواهد بود. مدیران ذوب آهن چند روز پیش برای انتقال این بازیكن با باشگاه ماشین سازی تبریز به توافق رسیدند، اما از آنجا كه خود او راضی به این جابه جایی نبود، حضورش در تبریز منتفی شد. حالا فولاد اهواز هم برای جذب این بازیكن درخواست رسمی داده، اما همچنان خبری از پرسپولیس نیست.
 جالب اینكه مدیرعامل باشگاه ذوب آهن مدعی شده حتی در صورت پا پیش گذاشتن پرسپولیس هم این بازیكن سرخپوش نخواهد شد، چرا كه قرمزها سر ماجرای دریافت رضایتنامه محسن مسلمان، مبلغی حدود 350میلیون تومان به تیم اصفهانی بدهكار هستند و به این ترتیب امكان معامله دیگری بین طرفین وجود ندارد. اگر قرار باشد تهدید ذوب آهن جنبه جدی پیدا كند و دست پرسپولیس به حسن زاده هم نرسد، مشكلات این تیم برای پر كردن جای خالی طارمی شدیدتر خواهد شد.

نقل و انتقالات استقلال

 پاشنه آشیل

پرسپولیس پارسال تیم خوبی داشت و امسال در همان تیم خوب، موفق به رفع چند نقیصه شده است. حضور بیرانوند، جلال حسینی و وحید امیری كه اركان نفت تهران در فصل گذشته بودند، نوید تقویت هر سه خط تیم برانكو را می داد، اما مشكل اینجاست كه سرخپوشان هنوز در دو نقطه موفق به جذب بازیكنان كافی نشده اند كه ممكن است همین دو نقطه در نهایت به پاشنه آشیل یا «پای طاووس» سرخ ها تبدیل شود؛ یكی خط حمله است كه در حال حاضر بیشترین تمركز روی همین منطقه گذاشته شده و دیگری هم مربوط به دفاع میانی می شود.
 پرسپولیس در پایان لیگ پانزدهم عذر سه مدافع وسطش را خواست و به این ترتیب بنگر، نورمحمدی و اومانیا به سمت درهای خروجی هدایت شدند. با این وجود مدیران باشگاه تا اینجا تنها موفق به جذب یك مدافع یعنی سید جلال حسینی شده اند. این یعنی آنها حداقل دو مدافع میانی دیگر لازم دارند و دردناك تر اینكه قرارداد لوكا ماریچ هم هنوز تمدید نشده است. با این اوصاف اگر مدیران پرسپولیس موفق به جذب بازیكنان كارآمد در این دو نقطه نشوند، توازن تیمی آنها به هم می خورد و ممكن است ناچار شوند تاوان سنگینی بابت این موضوع بپردازند.


منبع : گل

تت
سفررر
ااا

[ منبع این خبر سایت تبیان-ورزشی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تبیان-ورزشی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن با ایمیل khabargroup.info@gmail.com ارتباط برقرار نمایید..

تبلیغات

جدیدترین اخبار ورزشی

تبلیغات